Wzrosną stawki na autostradzie A2 dla wszystkich kategorii. Drożej już od 2 marca

Jak zapowiada spółka Autostrada Wielkopolska, już od przyszłego miesiąca przejazd płatnymi odcinkami autostrady będzie droższy. Podwyżka ma dotyczyć wszystkich kategorii pojazdów. Wejdzie w życie 2 marca o godz. 6:00 rano.

Jak wynika z informacji gniezno.naszemiasto.pl, przejazd łącznie 150-kilometrowym odcinkiem trasy A2 między Nowym Tomyślem a Koninem zdrożeje dla wszystkich kategorii pojazdów. Za przejazd samochodem osobowym zapłacimy 66 zł - 22 zł brutto za każdy z trzech 50-kilometrowych odcinków na tej trasie. Ta sama podwyżka obowiązuje również motocykle. Obecnie jest to 20 zł. Kierowcy II kategorii pojazdów (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami) zapłacą za każdy z odcinków 33 zł, czyli w sumie 99 zł za całość 150-kilometrowego odcinka. Teraz jest to 31 zł za każde 50 km.

Przejazd A2 droższy dla wszystkich

Cena za przejazd pojazdami III kategorii na tej samej trasie wzrośnie z 47 do 50 zł. Z kolei zamiast 73 zł kierowcy IV kategorii pojazdów zapłacą 77 zł. Z kolei przejazd między Nowym Tomyślem a Koninem dla pojazdów V kategorii - tzw. pojazdów nienormatywnych - podskoczy z 200 do 220 zł. Są to kolejne zmiany cennika po podwyżkach ze stycznia 2019 r. dla samochodów ciężarowych oraz dla aut osobowych w styczniu 2018 r.

Zobacz wideo Czeska marka wkracza w erę elektromobilności. Sprawdzamy, jak jeździ pierwsza hybryda plug-in Skody - Superb iV
Więcej o: