Koronawirus. Allegro blokuje nieuczciwe oferty. Polski serwis podążą drogą Amazona

Sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że ceny m.in. maseczek chirurgicznych, skoczyły o kilkaset procent. Amazon i Allegro starają się zapobiegać nieuczciwym ofertom. Dlatego, platformy blokują albo nawet usuwają nieuczciwe oferty.

Epidemia koronawirusa jest przez niektóre osoby wykorzystywana do dużego zarobku, o czym świadczą oferty na popularnych portalach sprzedażowych. Z takimi problemami mierzy się Amazon, który zdecydował się na reakcję po krytyce WHO. Światowa Organizacja Zdrowia zwracała uwagę na oferty leków oferowanych przez sprzedawców w serwisie, mających rzekomo leczyć koronawirusa. Dziennikarze BBC podają, że w ostatnim czasie pojawiały się w sprzedaży maski “antywirusowe”, które takimi nie są, chusteczki dezynfekujące, czy preparaty z witaminą C. Mocno skoczyły także ceny takich produktów. 50 masek chirurgicznych można kupić teraz 170 funtów, podczas gdy jeszcze w styczniu ich koszt wynosił tylko 10 funtów. Amazon usuwa zdecydował więc, że będzie usuwał tego typu oferty,  zamieszczane przez “sprzedawców pozbawionych skrupułów”. Z takim samym problemem mierzy się Allegro. 

Zobacz wideo Czarny scenariusz rozwoju koronawirusa. Czego boją się inwestorzy?

Allegro blokuje nieuczciwe aukcje od sprzedawców, którzy chcą zarobić na koronawirusie 

Z podobny problemem mierzy się Allegro. Ceny maseczek skoczyły w górę i niektóre z nich kosztują nawet ponad 100 zł, w porównaniu do kilkudziesięciu groszy przed epidemią. Pod hasłem koronawirus, na Allegro można znaleźć już ponad 9,2 tys. ofert. Allegro jednak usuwa i blokuje oferty, które naruszają prawo lub regulaminu serwisu.

Każdy użytkownik może zgłosić taką aukcję za pomocą linku obecnego na wszystkich aukcjach. Wtedy obsługa serwisu reaguje i podejmuje stosowanie działania w przypadku naruszeń, mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Bonarowski z biura prasowego Allegro.  

Co trzeba wiedzieć o koronawirusie? 

Więcej o: