Podatki 2020. Do kiedy pracodawca musi wysłać PIT za 2019 rok? Odpowiadamy

Trwa okres rozliczeń podatkowych. PIT-11 to informacja od pracodawcy, która pozwala nam wypełnić główne zeznanie podatkowe. Do kiedy pracodawca musi wysłać PIT za 2019 rok?

Deklaracje podatkowe należy wypełnić lub potwierdzić do 30 kwietnia. Po tym terminie, urząd skarbowy sam rozlicza podatników, więc nie grozi nam kara za spóźnienie się z rozliczeniem. Nie robiąc jednak tego osobiście, nie odliczymy żadnej z ulg. Aby się rozliczyć, konieczny jest formularz PIT-11 od pracodawcy, który miał obowiązek wysłać do go skarbówki do końca stycznia.  

Zobacz wideo PIT 2020. W tym roku są trzy nowe ulgi. Sprawdzamy z doradcą podatkowym, jak je rozliczyć

Do kiedy pracodawca musi wysłać PIT za 2019 rok? 

Pracodawca PIT-11 do zatrudnionych przez niego osób musi wysłać do 2 marca, czyli do dzisiaj.  Bez niego nie jest możliwe rozliczenie się. Jeśli nie posiadamy formularza w formie papierowej, warto sprawdzić, czy jego elektroniczna wersja nie jest dostępna w portalu Twój e-PIT. Tam powinny znajdować się wszystkie formularze PIT-11 od pracodawców za 2019 rok. Wchodząc na portal należy jedynie potwierdzić poprawność dokumentów i wysłać nasze główne rozliczenie, jeśli oczywiście nie korzystamy z żadnych ulg albo rozliczenia wspólnego. Rozliczając się w ten sposób, dostaniemy zwrot nadpłaty podatku w ciągu następnych 45 dni od złożenia deklaracji podatkowej.  

Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok