Nie tylko Biedronka. Lidl też obniża ceny. Ponad 300 produktów taniej w akcji Lidlowe ceny

Biedronka w zeszłym tygodniu ogłosiła, że obniża ceny 100 podstawowych produktów. Na podobny ruch zdecydował się Lidl. Lidlowe ceny to cenowa promocja ponad 300 produktów.

Lidl od tygodnia prowadził akcję promocyjną Lidlowe ceny. Na spotach reklamowych widać było Mieszka I, Szewczyka i Jana Matejkę. W poniedziałek wyjaśniło się, czego dotyczyła. Postacie te łączyła smykałka do oszczędzania, jak podaje Lidl. W ten sposób sieć zapowiedziała obniżkę cen w swoich sklepach, podobną do tego co zrobiła w zeszłym tygodniu Biedronka.

 

Lidl chce w ten sposób przeciwdziałać rosnącej inflacji i pokazać, że "prawdziwe okazje to takie, które łączą wysoką jakość z niską ceną". Do tego użyto wizerunku postaci z legend oraz historycznych, ponieważ jak mówi hasło kampanii, historia pokazuje, że Polacy od zawsze byli oszczędni. Lidl zachęca klientów sloganem "Wkrocz w nową epokę oszczędzania"

Lidl Polska od lat udowadnia, że wysoka jakość nie musi oznaczać wysokich cen. Nasze oferty tworzymy tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie, by jednocześnie odpowiadać na aktualne zapotrzebowania i trendy oraz wreszcie by łączyć wysoką jakość produktów z lidlowymi, niskimi cenami. Poprzez najnowszą kampanię chcemy podkreślić te kwestie i zapowiedzieć wyjątkowe promocje na najczęściej wybierane produkty w naszych sklepach

- zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Lidl wprowadza promocje na ponad 300 produktów w akcji Lidlowe ceny

Promocje obejmą ponad 300 produktów. Wśród nich będzie żywność m.in. pieczywo, wędliny Pikok i Pikok Pure, sery Bluedino, orzechy i bakalie Alesto, nabiał Pilos, produkty BIO oraz wege. Przecenione będą również artykuły dla dzieci Lupilu, w tym pieluszki. 

Ponadto Lidl zapowiada kolejne obniżenie cen wybranych artykułów w związku ze zmianami w stawkach VAT od 1 kwietnia.

Więcej o: