Kursy walut 13.03 o godz. 7. Frank ciągle drożeje, jest niemal najdroższy w historii [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 13 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,39 zł, natomiast dolar 3,91 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,15 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,91 zł.

W czwartek 12 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 13 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15. 

Zobacz wideo Zawieszenie rat kredytów pomocą dla osób dotkniętych koronawirusem?

Średnie kursy walut NBP - czwartek 12.03.2020 r. [kurs dolara,funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 13.03.2020 r. [kurs dolara, funta,euro, franka]:

Pandemia koronawirusa coraz mocniej wpływa na rynek walutowy. Po raz kolejny znacząco rośnie kurs franka szwajcarskiego (w górę 0,81 proc.), który uważany jest za tzw. "bezpieczną przystań". Aktualnie waluta kosztuje 4,15 zł, czyli prawie najdroższej w historii. Po raz ostatni waluta był tak droga na przełomie listopada i grudnia, kiedy przez kilka dni utrzymywała się na poziomie 4,20-4,30 zł. 

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus. Frank niemal najdroższy w historii. Raty kredytów szybują w górę

Ogromne wzrosty, biorąc pod uwagę skalę zaledwie kilkunastu godzin, notują dolar (w górę o ok 1,5 proc.) oraz euro (w górę o 1 proc.), za które zapłacimy odpowiednio 3,92 zł oraz 3,89 zł. Waluta europejska jest w tym momencie najdroższa o trzech lat. Jedyną walutą tracąca na wartości jest funt brytyjski wyceniany aktualnie na 4,92 zł. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co dziś wydarzy się na rynku walutowym?

Największy wpływ na światowe rynki będzie miała rozszerzająca się pandemia koronawirusa. Na piątek 13 marca zaplanowano kilka wydarzeń, które mogą mieć wpływ na najważniejsze waluty. Dla wartości euro istotne mogą być wskaźniki CPI (cen towarów i usług konsumpcyjnych) dla Hiszpanii, Francji oraz Niemiec, natomiast w przypadku dolara zwrócić należy uwagę na dane dotyczące cen eksportowych oraz importowych. W godzinach popołudniowych zaprezentowane będą pozycje spekulacyjne dotyczące ropy naftowej, złota, miedzi czy gazu ziemnego. 

Więcej o: