Grupowe zwolnienia w Pekao. Restrukturyzacja dotknie ponad 2500 osób, połowa straci pracę

Bank Pekao podpisał porozumienie ze związkami dotyczące restrukturyzacji firmy. Grupowe zwolnienia obejmą 1200 osób, przeszło drugie tyle otrzyma nowe warunki pracy.

Bank Pekao w zeszłym roku przyjął strategię, której elementem jest proces transformacji wycelowany na unowocześnienie, zwiększenie efektywności i centralizację procesów. W związku z tymi zmianami, od kwietnia do października 2019 roku pracę straciło 900 osób. Teraz do tej grupy dołączą kolejni pracownicy Pekao, którzy zostaną zwolnieni z tego samego powodu. 

Bank Pekao zmienia się, bo chce jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów i rynku, dostosowując się do obejmującej cały sektor cyfrowej rewolucji. Transformacja technologiczna oznacza, że coraz więcej czynności tradycyjnie kojarzonych z codzienną obsługą klienta, będzie się odbywać przy wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi technologicznych poza tradycyjnymi oddziałami.

- czytamy w komunikacie dotyczącym porozumienia w sprawie kolejnych zwolnień grupowych. 

Zobacz wideo Minister Jadwiga Emilewicz oraz dr Paweł Grzesiowski byli gośćmi wydania specjalnego Porannej rozmowy Gazeta.pl

Grupowe zwolnienie w Pekao, pracę straci 1200 osób

Jak informuje Pekao, 12 marca zostało osiągnięte porozumienie z partnerem społecznym, które zadowala wszystkich zainteresowanych. Podpisy pod dokumentem złożyło siedem Związków Zawodowych, które działają w banku. Ustalono m.in. kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych, a także wysokość odpraw. W wyniku grupowych zwolnień pracę straci 1200 osób. Kolejne 1350 otrzyma zmienione warunki pracy

To kolejne zwolnienie grupowe w sektorze bankowym. Podobnie jak Pekao, restrukturyzację przeprowadza też Consumer Bank Santander, który zaplanował początek rozwiązywań umów z 430 osobami na 20 kwietnia. Z kolei na początku stycznia o grupowych zwolnieniach w związku z fuzją z Eurobankiem informował Bank Millenium.

Więcej o: