Play o krok od przejęcia rywala. Po wchłonięciu Virgin Mobile Polska zdystansuje innych operatorów

Operator sieci telefonii komórkowej Play zawarł przedwstępną umowę na objęcie 100 proc. udziałów Virgin Mobile Polska. Fioletowi mają szansę powiększyć swój udział w rynku o niemal pół miliona kart SIM.

Play, a w zasadzie spółka P4, która jest właścicielem sieci, może wkrótce wchłonąć jednego z popularniejszych wirtualnych operatorów w Polsce. Virgin Mobile Polska, który na polskim rynku działa od roku 2012, ma zostać przejęty za 60,7 mln zł. Firmy podpisały w sprawie umowę przedwstępną.

Zobacz wideo Donald Trump ostro atakuje WHO. Wyszkowski: Prezydent USA chce ukryć własne błędy

Warto przypomnieć, że chęć przejęcia VMP P4 wyraziła dwa lata temu.

Play stanie się jeszcze potężniejszy

Połączenie operatorów byłoby znaczącym ruchem dla branży. Firma rok 2019 zamknęła bowiem z niemal 15,3 mln klientów. Virgin Mobile Polska ma ich ponad 400 tys. Dzięki przejęciu P4 ma szansę zdecydowanie pokonać w rankingach Orange, który liderowi polskiej telefonii ustępuje dosłownie o włos - firma ma 15,26 mln klientów.

Czytaj też: Polacy dzwonią na potęgę. Darmowy roaming przynosi milionowe straty operatorom

Play zwiększyłby też dystans, zgodnie z danymi Telekabel, do pozostałych graczy - sieci Plus (14,12 mln klientów komórkowych) i T-Mobile (10,95 mln).

Play kupuje Virgin Mobile. Potrzebna zgoda UOKiK

Przejęcie Virgin Mobile Polska nie jest formalnością. Operacja wymaga zgody  prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. "Po spełnieniu wszystkich warunków spółka poinformuje rynek o zawarciu umowy sprzedaży i nabycia udziałów" - czytamy w komunikacie.

Virgin Mobile Polska jest częścią międzynarodowej grupy inwestycyjnej Virgin. Play Communications jest właścicielem 100 proc. udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w lipcu 2017 r.