Rząd otwiera galerie handlowe. Na GPW inwestorzy rzucili się m.in. na akcje CCC i właściciela Reserved

Notowane na warszawskiej giełdzie firmy z branży sprzedaży detalicznej notują w środę spore wzrosty. Przyczyną jest ogłoszenie przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzji o otwarciu galerii handlowych.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 4 maja otwarte będą galerie handlowe. Obowiązywać w nich będzie jednak rygor sanitarny - na jedną osobę będącą w placówce musi przypadać 15 m2 powierzchni handlowej, a między klientami zaleca się utrzymanie odległości ok. 2 m. Decyzja o uruchomieniu kolejnego etapu odmrażania gospodarki wpłynęła pozytywnie na sytuację na warszawskiej giełdzie, gdzie główny indeks WIG20 po godzinie 15:45 zyskiwał aż ponad 3 proc.

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją

CCC, LPP czy Monnari w górę na giełdzie po decyzji o otwarciu galerii handlowych 

Mocno w górę ruszyły przede wszystkim akcje firm z sektora handlu detalicznego jak CCC (sprzedaż obuwia) - drożeją o ponad o 15 proc., czy LPP - w górę o 12 proc.- właściciela salonów sprzedaży takich marek odzieżowych jak Reserved, House i Cropp. Podczas środowej sesji obydwie spółki notują największe wzrosty wśród tych notowanych w indeksie 20 największych spółek polskiego rynku, WIG20. 

Notowania CCC w ostatnich pięciu dniachNotowania CCC w ostatnich pięciu dniach stooq.pl

Ale oprócz gigantów w środę drożeją też akcje mniejszych firm. 17-proc. wzrosty notują "papiery" firmy Monnari, która zajmuje się sprzedażą odzieży damskiej, a producent galanterii skórzanej, spółka Wittchen drożeje o prawie 9 proc. Kolejny przykład to akcje producenta bielizny firmy Esotiq - skok o prawie 10 proc. 

Dobrze radzą sobie też wielkie banki - Pekao rośnie o 5 proc., a PKO BP o ponad 7 proc. W efekcie WIG20 zyskuje ponad 3,5 proc.

CD Projekt i PKO BP, czyli w kwietniu duże zmiany na GPW

W kwietniu w związku z epidemią koronawirusa doszło do dużych przetasowań na GPW. Przede wszystkim na początku miesiąca znany polski producent i dystrybutor gier CD Projekt został największą spółką, nieznacznie wyprzedzając dotychczasowego lidera bank PKO BP. Obecnie różnice te powiększyły się, gdyż CD Projekt wyceniany jest już na ponad 34 mld zł, natomiast PKO BP 27 mld zł. Dla porównania kapitalizacja CCC to 1,8 mld zł, natomiast LPP około 12 mld zł. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Rząd otwiera galerie handlowe. Na GPW inwestorzy rzucili się m.in. na akcje CCC i właściciela Reserved
Zaloguj się
 • re_x

  Oceniono 9 razy 9

  "Dobrze radzą sobie też wielkie banki - Pekao rośnie o 5 proc."...tak" dobrze ", że Pekao brakuje "tylko" 100% do ceny z lutego..

 • vegemot

  Oceniono 5 razy 5

  To samo ccc co ma wlasciciela miliardera, co zle zainwestowali i mieli juz problemy przed epidemia, a dzieki epidemii zalapali sie na ponad 20mln wsparcia jako jedno z pierwszych i wystapili w propagandowym rzygu jaka to tarcza jest wspaniala? Podczas gdy prawdziwi potrzebujacy dostali kredyt 5tys i zawieszenie ZUS na 3 miesiace? Plucie ludziom w twarz, ja przynajmniej wiem ze w tym calym ccc nigdy wiecej zakupow nie zrobie

 • kamuimac

  Oceniono 6 razy 4

  życze powodzenia tym inwestorom - szczególnie jak ludzie zobacza ceny w sklepie kolekcji zamówionej w PL bo w bangladeszu ich fabryki zamkniete a w chinach nie mogli nic zakontraktować na czas :) na pewno zarobicie jak zobaczycie wyniki za nastepne 2 kwartały .

 • mutterpol

  Oceniono 2 razy 2

  CCC i Reserved
  Czy oni tam mają jakieś powiązania z rządem? Tyle pieniędzy nagle w ramach "tarcz", czyli pomocy od rządu dla przedsiębiorstw dostają... Kto jest właścicielem / akcjonariuszem? Z kim jest spokrewniony?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 2 razy 2

  coraz trudniejszy język w tej tvpis:
  zaczęło się od MIESIĘCZNIC przez OTWIERANIE LASÓW I PARKÓW, ODMRAŻANIE GOSPODARKI do TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ 1.0, 2.0, 3.0...99.0, teraz IZOLATORIUM, PAKIET WYBORCZY, CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE, do przyrostu osób, które ZDROWIEJĄ, czytam o ROZPRAWIE ODMIEJSCOWIONEJ ....uffff!

 • borsuk07

  Oceniono 2 razy 2

  Coś ciekawego dzieje się z CCC. Co parę miesięcy twierdzi że BANKRUTUJE a tu nagle tyle hałasu około tej spółki.

 • soap2

  Oceniono 2 razy 2

  hossa

 • tinia_56

  Oceniono 1 raz 1

  Powodzenia życzę inwestorom; to tak jak byście tą kasą odpalali sobie skręty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX