Ceny mieszkań spadną przez kryzys? Analityk: Spodziewam się nieznacznej przeceny. Dobrze, że mówiono o bańce

Nadchodzący kryzys może być najcięższy od lat, wielu ekonomistów sygnalizuje, że polską gospodarkę może czekać pierwsza recesja od trzech dekad. Jak ta sytuacja może wpłynąć na rynek mieszkaniowy? Posłuchaj rozmowy w Studiu Biznes z Bartoszem Turkiem, analitykiem HRE Investments.

Ceny mieszkań w całym 2019 r. wzrosły ogółem o 8,7 proc. w porównaniu z rokiem 2018. Na rynku pierwotnym zwiększyły się o 6,7 proc., zaś na rynku wtórnym o 10,4 proc. Jak zmieni się rynek nieruchomości w czasie obecnego kryzysu? - Możemy się spodziewać tego, że nie będzie szybko powrotu do tej sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia pod koniec 2019 roku, gdzie mieszkania drożały w skali roku o kilkanaście procent, ale też ja się nie spodziewam dużych przecen - uważa Bartosz Turek. Jak długo deweloperzy są w stanie utrzymywać ceny i jak zareagują klienci? Posłuchaj rozmowy.

W kolejnej części Studia Biznes Tomasz Korniejew, redaktor naczelny moto.pl, testuje jak hybrydy typu plug-in łączą atuty samochodów elektrycznych i spalinowych. Sprawdzamy, jak na co dzień radzi sobie XCeed, którego można ładować z gniazdka.

Więcej o: