Zakopianka. Firmy budowlane zablokowały drogę. Domagają się zapłaty

W piątek 22 maja około godz. 12 odbył się protest firmy budowlanych, które domagają się zapłaty. Samochody ciężarowe zablokowały przejazd na zakopiance.

Jak podaje gazetakrakowska.pl, protest odbył się w Naprawie w województwie małopolskim. Firmy budowlane wybrały to miejsce nieprzypadkowo. Znajduje się tam skrzyżowanie starej drogi z nową. Pod nimi powstaje zaś tunel. Sam protest trwał zaledwie kilkanaście minut i miał spokojny przebieg. W czasie jego trwania samochody ciężarowe z plakatami zablokowały przejazdy z obu stron. 

Firmy budowlane protestują. Żądają zapłaty za budowę nowej zakopianki 

W proteście wzięli udział przedstawiciele firm budowlanych, które pracują przy budowie odcinka nowej zakopianki z Lubnia do Naprawy. Mimo że projekt jest realizowany, firmy skarżą się, że od kilku miesięcy nie otrzymały pieniędzy. W takiej sytuacji znajduje się około 15 przedsiębiorców, głównie z Podhala, którzy czekają na zapłatę. W zależność od źródeł chodzi o kwotę od 10 do nawet 20 mln zł. 

- Nie płacą nam za usługi transportowe od jesieni ubiegłego roku. Łącznie nieopłacone faktury opiewają na ponad pół miliona złotych. Od kilku miesięcy nie możemy wyegzekwować należności. Także inwestor - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nie robi za wiele, żeby nas wesprzeć - tłumaczył jeden z poszkodowanych przedsiębiorców w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

W odpowiedzi na zarzuty rzecznik krakowskiego Oddziału GDDKiA Iwona Mikrut przyznała, że podwykonawcy w marcu zgłaszali się w tej sprawie i zobowiązania miały zostać im wypłacone. - Nie wiem nic, żeby takie duże kwoty nie zostały wypłacone - zaznaczyła.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada
Więcej o:
Komentarze (117)
Zakopianka. Firmy budowlane zablokowały drogę. Domagają się zapłaty
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 22

  Od jesieni niezapłacone faktury. I jak tu zrzucić brak forsy na coronawirusa. Jak znam pisiorów to zrzucą. Nie powinnam się cieszyć, ale wiedziałam, że państwo PiS to kreatywna księgowość. Jakby co nie mam zamiaru nikogo odcinać z latarni. Sobie niech dyndają..

 • zwyczajny_suweren

  Oceniono 29 razy 21

  O proszę, kolejna dziedzina, w której zabrakło dwóch kadencji żeby rozwiązać problem.

 • dziadwawelski

  Oceniono 18 razy 18

  A wydawało się, że "nasi złodzieje z wiejskiej" wprowadzili przepisy mające chronić podwykonawców ale pewnie są jakieś looki w tym zacnym prawie ;-))))))))))

 • danzby

  Oceniono 18 razy 16

  " nie wiem nic" -sedno rzadow dobrej zmiany

 • jacekkwiatkowski3

  Oceniono 18 razy 14

  Pierwsze co powinno się zrobić to wyrzucić rzecznika bo albo kłamie albo nie ma kompetencji i nie wie co się dzieje na prowadzonych inwestycjach.

 • optymistaa43

  Oceniono 18 razy 14

  Iwona Mihrut,pisowska wycieraczka nic nie wie,dla PiS to normalka a wina oczywiscie Tuska bezsprzeczna.

 • miastomakow

  Oceniono 19 razy 13

  czyli co Wyklęci, znowu Tusk nie płaci polskim podwykonawcom, a ja myślałem że on już nie rządzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX