Boże Ciało 2020: czy sklepy są otwarte? Gdzie zrobimy zakupy? Lista otwartych sklepów w Boże Ciało

Boże Ciało w 2020 roku wypada 11 czerwca, tradycyjnie w pierwszy czwartek po święcie Trójcy Świętej. Czy tego dnia sklepy są otwarte? Gdzie zrobimy zakupy?

Boże Ciało. Czy sklepy są otwarte we czwartek 11 czerwca?

W czwartek 11 czerwca przypada Boże Ciało, czyli święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Katolicy obchodzą je jako święto nakazane, co nakłada na nich obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. Wielu z nich wybiera się również na uroczyste procesje, które w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa będą zdecydowanie skromniejsze.

Boże Ciało rozpoczyna jeden z niewielu w tym roku długich weekendów, stąd częste pytania o to czy sklepy są otwarte i czy gdzieś jeszcze zrobimy zakupy, o których zapomnieliśmy w środę. 

Duże markety spożywcze typu Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Kaufland, a także galerie handlowe będą nieczynne. Wynika to z faktu, że Boże Ciało jest jednym z dni wolnych od handlu. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, zamknięte będą więc nie tylko sklepy, ale też urzędy, szkoły, punkty usługowe itp. 

Boże Ciało. Sklepy- godziny otwarcia. Normalne czy skrócone?

Boże Ciało, choć jest dniem ustawowo wolnym od pracy, nie jest jednak zupełnie pozbawione handlu. W tym dniu jak co dzień czynne są stacje benzynowe, a co za tym idzie także sklepy przy nich zlokalizowane. Tam też godziny otwarcia sklepów w Boże Ciało raczej nie ulegają zmianie. 

Pomimo zakazu handlu otwarte mogą być sklepy, za których ladą staną właściciele lub franczyzobiorcy np sieci sklepów Żabka. Godziny otwarcia tych sklepów mogą różnić się w Boże Ciało, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się czy nasz ulubiony sklepik będzie otwarty jak co dzień, czy godziny jego pracy będą skrócone ze względu na święto. 

Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Lista otwartych sklepów

Gdzie w Boże Ciało będzie można zrobić zakupy?

  • prywatnych punktach osiedlowych
  • sklepach sieci Carrefoury Express
  • sklepach sieci Żabka
  • sklepach sieci Globi
  • sklepach sieci Lewiatan
  • na stajcach benzynowych

Które sklepy będą czynne, a które zamknięte?

Oprócz sklepów w Boże Ciało czynne będą również inne punkty handlowe. Otwarte będą restauracje, kawiarnie, lodziarnie, czyli cała branża gastronomiczna, ale także kwiaciarnie czy wspomniane już stacje benzynowe. Zakupy spokojnie będzie można zrobić w małych sklepikach. Jednak wiedząc wcześniej o zamknięciu sklepów warto zaopatrzyć się w niezbędne produkty z wyprzedzeniem, aby później nie stać w kolejkach. Następna niedziela handlowa jest zaplanowana na 28 czerwca.

Zobacz wideo Jak wyglądają wesela w reżimie sanitarnym?
Więcej o: