iPhone 12 bez słuchawek i ładowarki w pudełku, a do tego droższy o 400 zł. Powodem nowe technologie

iPhone 12 będzie droższy od swojego poprzednika. W zależności od modelu podwyżka może wynieść od 200 do 450 zł. Powodem jest dodanie modułu 5G oraz ekranu OLED. Analitycy uważają jednak, że wyższa cena nie wpłynie niekorzystnie na sprzedaż, nawet w przypadku kontrowersyjnej rezygnacji ze słuchawek i ładowarki w pudełku.

Kolejne iPhone'y miały zazwyczaj premierę we wrześniu. Jest jednak sporo doniesień, że przez koronawirusa, produkcja się opóźnia i nowe smartfony Apple trafią na rynek dopiero w październiku. Dodatkowo prawdopodobnie zestaw w pudełku zostanie uszczuplony o słuchawki i ładowarkę. To jednak nie koniec problematycznych zmian w związku z premierą iPhone'a 12. 

Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

iPhone 12 będzie droższy od poprzedników nawet o 400 zł

Branżowy portal MacRumors donosi o zmianie cen iPhone'ów. Zdaniem analityka Jeffa Pu, który wykonał analizę dla rzeczonego serwisu, najmniejszy iPhone 12 o ekranie 5,4 cala ma kosztować 749 dolarów, czyli o 50 dolarów więcej niż bazowy wariant iPhone'a 11. MacRumors przewiduje w związku z tym, że iPhone 12 z wyświetlaczem 6,1 cala może zostać wyceniony pomiędzy 799 a 849 dolarów. Nie jest jasne, czy podwyżki obejmą również warianty Pro oraz Pro Max, których poprzednie modele ceny startowały od 999 i 1099 dolarów. 

Informacje te oznaczają, że w Polsce iPhone 12 w zależności od modelu będzie droższy mniej więcej o 200-450 zł. Jeff Pu nie przewiduje jednak, że wpłynie to negatywnie na sprzedaż smartfonów. Jego zdaniem taki ruch wywoła kontrowersje - niezależnie od tego czy w zestawie ostatecznie znajdą się słuchawki i ładowarka - ale klienci go zaakceptują. Powodem, dla którego ceny iPhone 12 mają wzrosnąć, jest zastosowanie dwóch nowych technologii. Przede wszystkim chodzi o modem 5G, który zdaniem Pu zdecyduje o tym, że konsumenci ostatecznie zgodzą się na wyższe ceny. Druga kosztowna zmiana to wykorzystanie ekranu OLED zamiast LCD

Więcej o: