Dodatek solidarnościowy. Ostatni moment, żeby złożyć wniosek i dostać 1400 zł od rządu

Dodatek solidarnościowy to jedno z rozwiązań wprowadzonych, aby pomoc osobom poszkodowanym z powodu pandemii koronawirusa. Do końca lipca należy złożyć wniosek, aby otrzymać 1400 zł od rządu.

W środę 29 lipca odbyła się konferencja prasowa minister Marleny Maląg. Przypominała ona, że w związku z epidemią koronawirusa z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy został wprowadzony Dodatek Solidarnościowy dla osób, które straciły pracę po 15 marca.

Dodatek solidarnościowy. Ostatnie dni, aby otrzymać 1400 zł za lipiec

Jak dotąd, świadczenia zostały wypłacone na kwotę 166 mln zł. Szefowa resortu przypomniała, że wciąż można skorzystać z tego dodatkowego świadczenia.

Przysługuje on do 31 sierpnia tego roku i można go otrzymać najwcześniej za miesiąc, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek

- powiedziała Marlena Maląg, wyjaśniając, że osoby, które złożą wniosek do końca lipca, otrzymają wsparcie finansowe na poziomie 1400 zł również za kończący się właśnie miesiąc. Oznacza to, że osoby, które spełniają warunki (utrata pracy po 15 marca), mają ostatnie godziny, aby złożyć odpowiedni wniosek.

Zobacz wideo "Mamy ośmiokrotny wzrost liczby wniosków o ulgi z powodu tej trudnej sytuacji"

Dodatek solidarnościowy. Jak złożyć wniosek?

Wniosek o dodatek można składać tylko drogą elektroniczną, za pośrednictwem PUE ZUS. Po zalogowaniu należy znaleźć w liście dostępnych dokumentów "Wniosek EDS - Wniosek o dodatek solidarnościowy w związku z przeciwdziałaniem skutkom wywołanym COVID-19". To ten dokument będziemy uzupełniać.

Poza danymi osobowymi, które już wcześniej najprawdopodobniej zostały zapisane w PUE ZUS, należy uzupełnić dane pracodawcy, u którego wnioskujący pracował przed 15 marca. Niezbędna jest znajomość jego NIP. Na koniec należy uzupełnić informację o zarejestrowaniu się jako osoba bezrobotna poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji. Więcej szczegółów dotyczących wnioskowania wraz z przewodnikiem, co zrobić krok po kroku można znaleźć TUTAJ

Więcej o: