Zimowe forum w Davos odwołane. Organizatorzy obawiają się pandemii koronawirusa

Forum Ekonomiczne w Davos, które miało się odbyć w styczniu 2021 roku, zostało odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy planują przesunąć wydarzenie na początek przyszłego lata - podała agencja Reutera.

- Rada ekspertów jest taka, że nie możemy (zorganizować tego wydarzenia) bezpiecznie w styczniu - czytamy w oświadczeniu Światowego Forum Ekonomicznego. Organizatorzy planują przesunąć wydarzenie na lato 2021 roku, ale nieznana jest jeszcze dokładna data oraz lokalizacja. 

Zimowe forum w Davos odwołane. Zamiast niego wirtualne spotkania na najwyższym szczeblu

Światowe Forum Ekonomiczne zaznaczyło, że decyzja o opóźnieniu przyszłorocznej edycji "nie została podjęta łatwo, gdyż potrzeba zjednoczenia się światowych przywódców w celu zaprojektowania wspólnej ścieżki uzdrowienia i ukształtowania 'Wielkiego Resetu' w erze po COVID-19 jest bardzo pilna".

Zamiast klasycznego spotkania w Davos, które miało się odbyć pod koniec stycznia, WEF zorganizuje wirtualne spotkania przedstawicieli najwyższego szczebla.

Forum Ekonomiczne w Davos. W 2020 roku odbyło się po raz 50. 

Forum Ekonomiczne w Davos w szwajcarskich Alpach odbywa się cyklicznie roku od 1971 roku. W minionych latach spotykali się na nim m.in. przywódcy największych krajów świata, jak chociażby prezydenci USA i Chin - Donald Trump i Xi Jinping. W bieżącym roku Światowe Forum Ekonomiczne odbyło się po raz 50.

WEF każdego roku przejmuje ośrodek narciarski Davos na około tydzień. Na przestrzeni lat spotkania zyskały miano najlepszego na świecie miejsca do spotkań ludzi na szczytach biznesu oraz polityki. 

>>> Dowiedz się więcej: Forum Ekonomiczne 2020 przeniesione z Krynicy do Karpacza. Termin pozostaje bez zmian 

Więcej o: