Niemcy. Pięć osób trafiło "szóstkę" w Lotto podczas jednego losowania

W minioną sobotę pięciu graczy wybrało sześć prawidłowych liczb w losowaniu niemieckiego Lotto. Każdy ze zwycięzców otrzyma po 535 tys. euro.

Jak podaje serwis bz-berlin.de, przedstawiciel Lotto Bayern w Monachium poinformował w poniedziałek 14 września o nietypowej sytuacji, do której doszło podczas sobotniego losowania. 

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

Niemcy. Pięć osób trafiło "szóstkę" w Lotto jednego dnia

Szczęśliwe liczby wylosowane w sobotni wieczór to: 11, 16, 28, 40, 41 i 45. Zostały one wytypowane przez aż pięć osób, które otrzymają dokładnie po 535 005,90 euro. Firma podała, że szczęśliwcy pochodzą z Bawarii, Berlina, Meklemburgii-Pomorza Przedniego, a dwie osoby z Nadrenii Północnej-Westfalii.

Rzecznik firmy Lotto Bayer powiedział, że kilku zwycięzców w jednym losowaniu nie jest niczym niezwykłym, jednak wyjątek stanowi fakt, że chodzi o stosunkowo wysokie wygrane, które wynoszą ponad pół miliona euro. Sytuację z soboty określił mianem sensacyjnej.

Eurojackpot. 96,8 mln zł wygrała osoba z powiatu pruszkowskiego

Kilka dni temu mieszkaniec powiatu pruszkowskiego zgarnął główną nagrodę w loterii Eurojackpot. Wyniosła ona 96 805 666,90 zł. To jedna z najwyższych wygranych w historii gier liczbowych w Polsce. Rekordowa wygrana wciąż należy do mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który 10 maja 2019 roku wygrał 193,3 mln złotych. 

Najnowszy polski zwycięzca Eurojackpot puścił kupon za 12,50 zł. - Gracz nie obstawiał swoich liczb, zagrał metodą na chybił-trafił. Bardziej szczegółowych informacji nie możemy ujawnić ze względu na bezpieczeństwo osoby, która wygrała - powiedziała money.pl Aida Bella z Totalizatora Sportowego. Gra Eurojackpot jest w Polsce dostępna od września 2017 roku. Tak duże kumulacje wynikają z faktu, że jest ona dostępna w kilkunastu europejskich krajach. 

Więcej o: