RMF FM: Były prezes Orlenu usłyszał zarzut. Chodzi o wręczenie 200 tys. zł łapówki Sławomirowi N.

Sławomir N., były minister w rządzie Donalda Tuska, miał otrzymać od zatrzymanego we wtorek byłego prezesa Orlenu łapówkę - twierdzi prokuratura. Dariusz K. usłyszał już w tej sprawie zarzut - dowiedziało się RMF FM.

Dariusz K., były prezes Orlenu, został zatrzymany we wtorek przez CBA. Rzecznik Centralnego Biura Śledczego Stanisław Żaryn wyjaśnił, że sprawa ma związek ze Sławomirem N., byłym ministrem w rządzie Donalda Tuska.

Były prezes Orlenu usłyszał zarzut. Chodzi o rzekomą łapówkę

Centralne Biuro Śledcze twierdzi, że były szef paliwowego giganta miał wręczać łapówki. Stanowisko to potwierdziła prokuratura. Jak informuje RMF FM, były prezes naftowego giganta usłyszał już zarzut.

- W oparciu o zgromadzony w śledztwie obszerny materiał dowodowy ustalono, że w latach 2012-2016 Dariusz K. udzielił Sławomirowi N., pełniącemu wówczas funkcję Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, korzyści majątkowe w łącznej kwocie niemal 200 tysięcy złotych - przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie cytowana przez radio.

Sprawa Sławomira N., byłego ministra w rządzie Donalda Tuska

Postępowanie przeciwko Sławomirowi N. i innym osobom podejrzanym o przestępstwa korupcyjne oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej prowadzone jest przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Były polityk związany niegdyś z PO został zatrzymany  w lipcu.

Czytaj też:

Śledztwo w sprawie Sławomira N. Ziobro zapowiada cios w Tuska. "Prokurator przekonał świadka"

O tym, że sprawa Sławomira N. ma charakter rozwojowy mówił Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości. Podczas konferencji, która odbyła się w miniony poniedziałek, potwierdził informacje o tym, że prokuratura pozyskała nowe informacje, bo "przekonała świadka, by zeznawał".

Zobacz wideo Emilewicz: Niech służby zajmują się Ostrołęką, niech sprawdzają
Więcej o: