Koronawirus. Lidl i Biedronka wydłużają godziny pracy, niektóre sklepy czynne całą dobę

Najpierw Biedronka, teraz Lidl. Sieci dyskontów ponownie wydłużają godziny pracy. Niektóre sklepy będą otwarte całą dobę. Przygotowano też promocje w trakcie godzin dla seniorów.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dzisiaj sięgnęła ona 8099 osób z pozytywnym wynikiem testu. Rząd zdecydował się wprowadzić nowe restrykcje od soboty 17 października. Część z nich będzie dotyczyć także handlu. Oprócz zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk, w strefie czerwonej obwiązywał będzie limit 5 osób na jedną kasę jednocześnie w sklepie. 

Mając w pamięci olbrzymie kolejki, jak tworzyły się po wprowadzeniu ograniczeń na początku pandemii, Lidl i Biedronka przygotowały rozwiązania, mające rozładować kolejki w ich sklepach. 

Zobacz wideo „W naszym szpitalu leczymy COVID na oddziale geriatrii”

Lidl śladem Biedronki wydłuża działanie sklepów

Biedronka informowała o wydłużeniu czasy pracy swoich dyskontów na początku tygodnia, wyprzedzając tym samym działania rządu. Aż 40 sklepów sieci będzie otwartych całą dobę. Za przykładem Biedronki poszedł Lidl. Obie sieci mają przećwiczony ten model, gdyż już wiosną działali w ten sposób.

Lidl wydłuża czas otwarcia sklepów o godzinę. Większość z nich otwarta będzie do 22:00, a te, które już wcześniej pracowały do tej godziny, pozostaną otwarte do 23:00. 15 wybranych sklepów w całej Polsce będzie otwarte całą dobę. Godziny otwarcia dyskontów Lidla znajdziecie na stronie sieci pod TYM adresem. 

Lidl i Biedronka - promocje na godziny dla seniorów

Popularne sieci dyskontów chcą także zachęcić do zakupów seniorów w godzinach przeznaczonych tylko dla nich. Między 10 a 12 zakupy mogą robić tylko osoby powyżej 60. roku życia. Często sklepy świecą wtedy pustkami, a organizacje handlowe apelują, by nie wprowadzać ponownie tego rozwiązania.

Biedonka i Lidl, by uniknąć pustek, wprowadziły promocje dla seniorów. Lidl przygotował specjalne kupony w aplikacji Lidl Plus, które aktywne są tylko w godzinach od 10 do 12. Biedronka przedstawiła z kolei Platynowe Rabaty dla posiadaczy karty "Moja Biedronka". Przecenione zostaną wybrane art. spożywcze, czy chemiczne, wybrane na podstawie analiz wyborów osób po 60. roku życia. 

Więcej o: