Cyberpunk 2077. CD-Projekt wiąże duże oczekiwania z grą. Studio liczy na średnią ocen powyżej 90

Premiera Cyberpunk 2077 została ponownie przesunięta, gdyż twórcy chcą dopracować gotową już grę. CD Projekt w związku z nową datą premiery zorganizował konferencję. Członek zarządu firmy, Michał Nowakowski powiedział na niej, że oczekują średniej ocen za Cyberpunk 2077 powyżej 90 proc.

Cyberpunk 2077 to jednak z najbardziej oczekiwanych gier w 2020 roku. Tym bardziej że CD Projekt już trzykrotnie przesuwał datę premiery. Tym razem zdecydowano, że zamiast 19 listopada, Cyberpunk 2077 trafi w ręce graczy 10 grudnia. Twórcy zdecydowali się na ten ruch, by dopracować grę i wydać jak najlepszy produkt. O ich ambicji świadczyć może konferencja zorganizowania po ogłoszeniu decyzji o przesunięciu premiery.

Twórcy liczą, że Cyberpunk zgarnie średnią ocen powyżej 90 proc. 

W trakcie konferencji padło pytanie o to, jaka średnia ocena na Metacritic, byłaby rozczarowująca dla CD Projekt.

Jeśli chodzi o Metacritic, to nic się tu nie zmieniło; celujemy w wynik powyżej 90; jak już wspomniał Adam [Kiciński, prezes CD Projekt, dop. red.] - to jedna z głównych przyczyn, dla których zdecydowaliśmy się opóźnić premierę. Chcemy nadać grze dodatkowy szlif; wolimy wstydzić się teraz przed Wami, niż w dniu premiery przed graczami.

- odpowiedział członek zarządu Michał Nowakowski. Metacritic to agregator recenzji. Zbiera oceny w jedno miejsce i wyciąga z nich średnią w skali od 0 do 100. Aby osiągnąć wynik powyżej 90 punktów, Cyberpunk 2077 będzie musiał w zdecydowanej większości otrzymać od recenzentów oceny na poziomie 9-10/10. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 coraz bliżej. Za co pokochamy nową grę CD Projektu?

Cyberpunk 2077 hitem sprzedażowym

Jeszcze przed premierą, Cyberpunk 2077 trafił na listę Bestsellerów platformy Steam. Według informacji studia już w czerwcu sprzedało się 1,5 mln egzemplarzy gry w preorderze. Wiedźmin 3 taki wynik osiągnął dopiero w dniu premiery. Analitycy podejrzewają, że Cyberpunk 2077 może być jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii, na poziomie hitów Rockstara jak Red Dead Redemption II czy GTA V. Rok po premierze gra może zostać kupiona w ponad 35 mln sztuk, a po pięciu latach ma nawet szansę osiągnąć wynik 100 mln sprzedanych kopii.

Więcej o: