PGNiG szuka nowego prezesa zarządu. Ile może zarobić na tym stanowisku?

Rada Nadzorcza PGNiG ogłosiła rozpoczęcie konkursu na stanowisko prezesa zarządu spółki. Osoba, która wygra konkurs, będzie sprawowała funkcję prezesa zarządu PGNiG do 2023 roku. Na nowego prezesa czekają niebotyczne zarobki, które mogą sięgnąć nawet 2 milionów zł rocznie.

O otwarciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu poinformowano za pośrednictwem strony internetowej grupy. Osoby zainteresowane kierowaniem jednym z największych w Europie przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej mogą zgłaszać swoje kandydatury do 9 listopada.

PGNiG rozpoczęła rekrutację na nowego prezesa zarządu. Kandydatury można zgłaszać do 9 listopada

Obecnie na czele spółki stoi Jarosław Wróbel, który objął swoje stanowisko po tym, gdy zrezygnował z niego Jerzy Kwieciński, który sprawował swoją funkcję przez zaledwie 10 miesięcy. Wróbel pokieruje działaniami spółki do momentu wyboru nowego prezesa.

Mateusz Morawiecki apeluje do protestujących: Proszę, żebyśmy usiedli do rozmówLockdown Polski na dniach? Możliwe zamknięcie galerii. Premier się waha

Kandydat na stanowisko prezesa zarządu powinien spełniać następujące wymagania:

  • posiadać wykształcenie wyższe
  • posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy, lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek
  • posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych

Spółka podkreśla, że dodatkowym atutem u kandydata będzie znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie na stanowisku wyższego szczebla kierowniczego i doświadczenie w kierowaniu zespołami ludzkimi.

Cmentarze we Wrocławiu we Wszystkich Świętych będą zamknięte. Sprzedawcy martwią się, co z kwiatami i zniczamiŻołnierze będą kupować kwiaty i wiązanki. Tak polecił szef MON

Na kandydatów na stanowisko prezesa zarządu PGNiG czeka również rozmowa kwalifikacyjna. W jej trakcie zostanie sprawdzona wiedza kandydata w zakresie wiedzy o działalności spółki oraz sektorze, w którym działa. Kandydat będzie musiał się wykazać znajomością zasad działania spółek handlowych oraz znajomością zasad związanych z zarządzaniem ludźmi.

PGNiG szuka prezes zarządu. Na jakie zarobki może liczyć?

Portal Business Insider informuje, że prezes zarządu PGNiG może liczyć na bardzo duże wynagrodzenie. Piotr Woźniak, który w 2019 r. sprawował stanowisko prezesa zarządu, zarobił wówczas 2,1 miliona zł w ciągu jednego roku. Oznacza to, że na jego konto każdego miesiąca trafiało średnio 178 tys. zł. Warto wspomnieć, że 154 tys. z jego ogólnych zarobków przysługiwało "z tytułu pełnienia funkcji w jednostkach podporządkowanych". Wynagrodzenie pozostałych członków zarządu wahało się w graniach od 698 tys. do 1,9 miliona zł. rocznie.

Zobacz wideo Morawiecki apeluje do protestujących i opozycji: Proszę o to, abyśmy usiedli do rozmów
Więcej o: