2000 plus na etat i umowę zlecenie. Jarosław Gowin zapowiada nowy program wsparcia

Jarosław Gowin zapowiedział plany wprowadzenia kolejnego dodatku dla poszkodowanych przedsiębiorców. W przypadku całkowitego zawieszenia działalności będzie można otrzymać 2000 zł na każdy etat i umowę zlecenie.

Druga fala pandemii koronawirusa oraz trwające już kilka tygodni ponowne zamrożenie niektórych sektorów gospodarki okazały się potężny ciosem dla wielu przedsiębiorców. W związku z tym rząd zdecydował się wprowadzić tzw. tarczę branżową, w ramach której najbardziej poszkodowani otrzymają pomoc finansową. 

Zobacz wideo Prezes Bosch Polska: Dojście do neutralności emisji dwutlenku węgla to pierwszy krok

Jarosław Gowin zapowiada dodatkową pomoc dla poszkodowanych przedsiębiorców

Poza rozwiązaniami znanymi z tarczy antykryzysowej w postaci świadczenia postojowego oraz zwolnienia ze składek za listopada minister rozwoju Jarosław Gowin zapowiedział kolejny rodzaj wsparcia dla przedsiębiorców - informuje "Super Express"

Dla firm, które musiały całkowicie zawiesić swoją działalność, jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu chcemy uzupełnić te dwa rozwiązania o instrument nowy, mianowicie o wypłatę z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych kwoty do 2 tys. zł na każdy etat i każdą umowę zlecenie w branżach dotkniętych obostrzeniami.

- zapowiedział wicepremier podczas poniedziałkowego Forum Przedsiębiorców Małopolski.

2000 plus na etat i zlecenie. Kiedy decyzja ws. pomysłu Gowina? 

Jak wynika ze słów Jarosława Gowin, z tego rozwiązania będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, który są objęci czasowym wyłączeniem. Obecnie na liście znajduje się około 30 różnych rodzajów działalności gospodarczej określonych konkretnymi kodami w Polskiej Klasyfikacji Działalności. Chodzi m.in. o branżę handlową, gastronomię czy fitness. Pełną listę kodów można znaleźć w TYM MIEJSCU.

Warto zaznaczyć, że projekt Jarosława Gowina jest obecnie na etapie wstępnie i - jak mówił sam wicepremier - "czeka na przychylne spojrzenie ze strony posłów". Decyzja w tej sprawie być może zapadnie jeszcze w tym tygdoniu

Więcej o: