Nieoficjalnie: Od 30 listopada luzowanie restrykcji. Co zostanie otwarte?

Członkowie rządu debatują nad luzowaniem restrykcji wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa. Wirtualna Polska ustaliła, od których branż może zacząć się "odmrażanie" gospodarki.

Z nieoficjalnych ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że negocjacje dotyczące luzowania obostrzeń wciąż trwają. Zwolennikiem utrzymania obowiązujących zasad ma być m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, a entuzjastami łagodzenia restrykcji - osoby związane z premierem Mateuszem Morawieckim

Zobacz wideo Możliwe odmrażanie kolejnych branż? „Grudzień to miesiąc znaczący dla gospodarki”

Nieoficjalnie: Od 30 listopada otwarte galerie handlowe, restauracje i siłownie

Z doniesień WP można wnioskować, że spór o łagodzenie restrykcji wyrywa obóz szefa rządu. Dziennikarze ustalili, że politycy planują złagodzić restrykcje od poniedziałku 30 listopada. Rząd chce, aby od tego dnia otwarte były galerie handlowe, sklepy RTV i AGD oraz salony meblowe. W tego typu placówkach mają zostać wprowadzone limity klientów oraz zasady rygoru sanitarnego.

Możliwe, że otwarte zostaną także restauracje, choć nie wiadomo, w jakich godzinach będą mogły przyjmować gości. Mówi się o ich zamykaniu po godzinie 19 lub 20, w późniejszych porach możliwe będzie realizowanie zamówień na wynos. Oprócz tego otwarte mają zostać baseny, siłownie i sale do ćwiczeń. Tam również mają zostać wprowadzone limity i zasady zaostrzonego rygoru sanitarnego. 

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Decyzja o otwarciu restauracji i sklepów meblowych może zapaść w piątek

Rzecznik rządu zapowiedział zbliżającą się konferencję Mateusza Morawieckiego

O możliwości luzowania obostrzeń mówił rzecznik rządu Piotr Müller. W piątek 20 listopada stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki ogłosi plan działań rządu związany z epidemią koronawirusa w najbliższy weekend lub w poniedziałek 23 listopada.

- Rząd kończy matrycę działań dotyczącą poszczególnych etapów, ale bardzo szczegółową, czyli pokazującą na jakim etapie, co dokładnie będzie zawarte. (...) Jeżeli chodzi o to, co zadzieje się po 29 listopada, to jeżeli sytuacja epidemiczna się nie zmieni, możemy liczyć na pewne zmniejszenie obostrzeń - powiedział Müller.

Pierwszy franczyzowy supermarket Auchan został otwarty w Rzeszowie Zakupy w Auchan 7 dni w tygodniu. Sieć sklepów i stacje BP tworzą nową markę

Więcej o: