CCC zaliczyło najlepszy dzień w historii. Rekordy sprzedaży po otwarciu galerii handlowych

- Miniona sobota, jako pierwszy dzień handlu po trwającym trzy tygodnie lockdownie, była najlepszym przychodowo dniem w historii Grupy CCC - poinformował prezes obuwniczej spółki Marcin Czyczerski.

W sobotę 28 listopada po trzech tygodniach ponownie otwarte zostały galerie handlowe. Poluzowanie epidemicznych obostrzeń zbiegło się w czasie z Black Friday. Konsekwencją były rekordowe w tym roku wydatki Polaków na zakupy. 

CCC z najlepszym wynikiem w historii. To efekt Black Friday i otwarcia galerii 

Potwierdzeniem tych doniesień są słowa Marcina Czyczerskiego, prezesa Grupy CCC, który poinformował o rekordzie spółki osiągniętym 28 listopada.

Miniona sobota, jako pierwszy dzień handlu po trwającym trzy tygodnie lockdownie, była najlepszym przychodowo dniem w historii Grupy CCC [...]  Jeśli chodzi o odwiedzalność, to w sobotę, w odróżnieniu od stopniowej tendencji odbudowy ruchu po pierwszej fali pandemii, z miejsca weszła ona na poziom bliski temu sprzed zamknięcia sklepów w galeriach

- powiedział prezes Czyczerski, zaznaczając, że był to zaledwie jeden świetny dzień sprzedaży. - Przez 21 dni listopada ponad 300 naszych polskich sklepów było zamkniętych - gdyby nie to, moglibyśmy mówić o rekordowym listopadzie - dodał. 

Na polskim rynku działa obecnie 860 z 1050 sklepów Grupy CCC. Zamknięte są placówki handlowe w Czechach, Austrii i Bułgarii. Według Czyczerskiego dopiero początek grudnia da odpowiedź na pytanie, jakie są prawdziwe tendencje zakupowe Polaków.

Zobacz wideo Skoda Octavia RS iV - zachowanie sportowego charakteru auta przy ograniczeniu spalania i emisji CO2?

Galerie handlowe znów otwarte. Jaki reżim sanitarny w nich obowiązuje? 

Galerie handlowe są obecnie czynne, ale działają w ścisłym reżimie sanitarnym. Najważniejszą zasadą obowiązującą sklepy jest ta mówiąca o zachowaniu limitu osób - maksymalnie 1 os. na 15m². Placówki handlowe są także zobowiązane do zapewnienia klientom środków dezynfekcyjnych, a w kolejkach powinno oni zachować między sobą 1,5 metra odstępu.  

Warto również dodać, że szef KPRM Michał Dworczyk przekazał w poniedziałek, iż premier Mateusz Morawiecki zlecił kontrole w punktach handlowych. Chodzi o sprawdzenie, czy zasady reżimu sanitarnego są przestrzegane.

Więcej o: