Spotify Wrapped 2020. Wielu użytkowników ma z nim problem. Jak włączyć podsumowanie roku Spotify?

Spotify ruszyło z podsumowaniem 2020 roku. Wielu użytkowników ma jednak problemy z tą funkcją. Jak włączyć Spotify Wrapped 2020?

Początek grudnia to dla Spotify czas podsumowań. Firma zebrała dane dot. muzyki słuchanej w ich usłudze i przygotowała zestawienie najpopularniejszych wykonawców, gatunków czy albumów, o czym możecie przeczytać na naszym portalu pod TYM adresem. Spotify przygotowuje też podsumowanie dla każdego użytkownika oddzielnie. 

Jak włączyć podsumowanie roku Spotify Wrapped 2020?

W zeszłym roku po raz pierwszy podsumowanie roku pojawiło się na ekranach smartfonów. Spotify wybrał metodę prezentacji danych w formie stories, statystyki opatrzone są interaktywną oprawą graficzną. Podsumowanie roku 2020 powinno pojawić się na stronie głównej w aplikacji, wystarczy w nie kliknąć. Oprócz podsumowania Spotify tworzy także playlistę naszych ulubionych utworów w minionym roku. 

Zobacz wideo Spotify, YouTube Music, Tidal czy Apple Music? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje muzyczne

Spotify Wrapped 2020 można sprawdzić także z poziomu komputera i przeglądarki. Wystarczy wejść na stronę spotify.com/wrapped. Jeśli nie jesteśmy zalogowani, pojawi się wspomniane wcześniej ogólne podsumowanie roku dla Spotify. W celu uruchomienia własnego Spotify Wrapped 2020 na komputerze wystarczy się zalogować. 

Problemy ze Spotify Wrapped 2020

Niestety nie obyło się bez problemów. Sporo użytkowników nie ma w aplikacji specjalnego panelu, który pozwala uruchomić podsumowanie. Warto wtedy w przeglądarce na smartfonie wpisać "Spotify Wrapped 2020" lub "podsumowanie roku Spotify 2020". Kliknięcie w pierwsze dwa linki przeniesie nas do aplikacji, bezpośrednio do zakładki z podsumowaniem.

Jeśli to nie zadziałało, należy poczekać. Spotify wciąż przetwarza dane i nie każdy użytkownik dostał jeszcze swoje osobiste podsumowanie. Pomóc może też aktualizacja aplikacji lub jej odinstalowanie i ponowne zainstalowanie. To może także rozwiązać problemy z wyświetleniem stories, gdyż wiele osób uzyskało dostęp jedynie do playlisty. 

Jeśli i to nie wystarczy, pozostaje uzbroić się w cierpliwość, aż Spotify naprawi problemy. Zdarzają się też osoby, które dostępu do podsumowań nie mają od paru lat. W takim przypadku najlepiej napisać do obsługi technicznej Spotify z prośbą o rozwiązanie problemu. 

Więcej o: