Pistolet Jamesa Bonda sprzedany za ponad ćwierć miliona dolarów. Korzystał z niego Sean Connery

Pistolet z pierwszego filmu o Jamesie Bondzie został sprzedany w czwartek 3 grudnia za 256 tys. dol. Legendarna broń była używana przez Seana Connery'ego, który jako pierwszy wcielił się w latach 60. w rolę brytyjskiego agenta.

Jak podaje Agencja Reutera, pistolet używany przez nieżyjącego już Seana Connery'ego w pierwszym filmie o Jamesie Bondzie został sprzedany za 256 000 dolarów na aukcji w Beverly Hills. Aukcja odbyła się w czwartek 3 grudnia. Taka kwota przewyższyła szacunki domu aukcyjnego Julien's Auctions.

Pistolet Jamesa Bonda sprzedany ze ćwierć miliona dolarów. Korzystał z niego Sean Connery

Półautomatyczny pistolet to Walther PP, który wraz z mniejszym modelem PPK stał się jednym z najbardziej znanych symboli tej serii filmowej. Historyczny pistolet został użyty przez Seana Connery'ego w pierwszym filmie o James Bondzie "Doktor No ”, który pojawił się w kinach w 1962 roku.

Sean Connery był pierwszym aktorem, który wcielił się w rolę Jamesa Bonda. Zmarły w tym roku aktor zagrał w latach 1962-1983 łącznie w pięciu filmach o legendarnym brytyjskim agencie. Connery zmarł 31 października br. w wieku 90 lat. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 55

Pistolet Jamesa Bonda sprzedany. Cena przekroczyła oczekiwania domu aukcyjnego 

Dom aukcyjny Julien's Auction poinformował, że nabywca pistoletu poprosił o zachowanie anonimowości. Wiadomo, że to Amerykanin, który oglądał wszystkie filmy o Jamesie Bondzie wraz ze swoimi dziećmi. Dom aukcyjny szacował wcześniej, że broń będzie kosztować od 150 000 do 200 000 dolarów.

Niezwykle rzadki diament sprzedany za 26,6 mln dolarówNiezwykle rzadki różowy diament sprzedany. Nabywca zapłacił ponad 26 mln do

W czasie aukcji sprzedano inne gadżety znane z hollywoodzkich filmów. Hełm Toma Cruise'a z filmu „Top Gun” został sprzedany na aukcji za 108 000 dolarów, natomiast miecz używany przez Bruce'a Willisa w „Pulp Fiction” kosztował 35 200 dolarów.

Więcej o: