IKEA ostrzega przed oszustami. Rzekomymi kuponami i nagrodami próbują wyłudzić dane

IKEA opublikowała komunikat, w którym ostrzega przed wiadomościami, których nadawca podszywa się pod markę w celu wyłudzenia danych osobowych. Pojawiają się w nich informacje o kuponach czy nagrodach. By wziąć w nich udział, trzeba m.in. wysłać wiadomość SMS Premium.

IKEA informuje w komunikacie, że informacje o rzekomych konkursach wysyłane są za pośrednictwem e-maili lub pojawiają się na portalach społecznościowych. W wiadomościach klienci przekonywani są o możliwości wygrania czy otrzymania kuponów lub innych nagród związanych z asortymentem sklepów IKEA.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

IKEA ostrzega przed fałszywymi kuponami i loteriami. "Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności"

Sieć podkreśla, by zachować szczególną ostrożność odpowiadając na takie ogłoszenia. W wiadomościach klienci są nakłaniani do wysłania wiadomości SMS Premium lub udziału w loterii czy konkursie, co może służyć wyłudzeniu danych osobowych lub innym oszustwom.

"Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, w przypadku otrzymania wiadomości za pośrednictwem e-mail lub portali społecznościowych, informującej o możliwości wygrania/otrzymania kuponów lub innych nagród związanych z IKEA" - pisze spółka. 

"Potwierdzamy również, że nie prosimy naszych klientów o wysyłanie jakichkolwiek wiadomości SMS w celu potwierdzenia udziału w konkursie" - zaznaczono w oświadczeniu. IKEA dodaje, że oficjalne konkursy organizowane przez sklepy tej sieci są ogłaszane wyłącznie na stronie IKEA.pl lub na oficjalnych profilach IKEA w mediach społecznościowych.

Kilka dni temu IKEA poinformowała o zakończeniu publikacji katalogu, w którym prezentowane były meble i innymi produkty tej marki. Dotyczy to zarówno wersji cyfrowej, jak i drukowanej. Przedstawiciele sieci przyznali, że decyzję o zakończeniu publikacji katalogu po 70-latach przyspieszyła pandemia koronawirusa

Więcej o: