Rosja. Krewny Władimira Putina chce założyć partię "Rosja bez korupcji"

Biznesmen Roman Putin planuje utworzyć nową partię polityczną, której robocza nazwa to "Rosja bez korupcji". Ugrupowanie zamierza wystartować w wyborach w 2021 roku.

Jak informuje rosyjska agencja Interfax, posiłkując się wypowiedzią Darii Czelcowej, rzeczniczki komitetu organizacyjnego partii, we wtorek 15 grudnia odbędzie się kongres założycielski partii, podczas którego zatwierdzone zostanie przewodnictwo partii. Wśród ubiegających się o stanowisko szefa nowego ugrupowania jest jeden z jej założycieli, biznesmen Roman Putin.

Zobacz wideo Nowe, inne gwiezdne wojny? Rosja straci miliony, USA umocnią pozycję, a pomoże w tym Elon Musk [OKO NA ŚWIAT]

"Rosja bez korupcji". Krewny Putina zakłada nową partię

W czasie zjazdu, na którym ma pojawić się 106 delegatów z 53 regionów ustalona zostanie dokładna nazwa, program oraz symbole partii. Czelcowa poinformowała, że „Rosja bez korupcji” to jedynie robocza nazwa. 

Według dziennika "Kommiersant" partia zamierza wystartować w wyborach parlamentarnych w 2021 roku.  - Aktywnie tworzymy zespół podobnie myślących ludzi, którzy są gotowi stanąć w obronie interesów narodowych Rosji i walczyć o odrodzenie w naszym kraju pełnoprawnej klasy średniej, która stanie się kręgosłupem i fundamentem państwa - tłumaczył pod koniec listopada, cytowany przez rt.com, Maksym Kamieniew, asystent Putina.

Kirył Szałamow. Zdjęcie z 2010 roku Zięć Putina i jego wielkie szczęście, opisane w wykradzionych emailach

Kim jest Roman Putin? 

Roman Putin jest synem Igora Putina, kuzyna Władimira Putina. Urodził się w 1977 roku w  Riazaniu. Był funkcjonariuszem Federalnej Służby Bezpieczeństwa. W latach 2006-2009 pełnił funkcję doradcy ds. bezpieczeństwa gubernatora obwodu riazańskiego. Kierował także firmą konsultingową Putin Consulting. 

Niedawno Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej poinformował o zawieszeniu działalności poprzedniej partii biznesmena "Naród przeciw korupcji". Powodem decyzji był fakt, że ugrupowanie od siedmiu lat nie startowało w żadnych wyborach. 

Więcej o: