Nieoficjalnie: Wiceminister Piotr Nowak odchodzi z Ministerstwa Finansów. Ma objąć stanowisko w MFW

Wiceminister finansów Piotr Nowak złożył rezygnację - podał nieoficjalnie "Business Insider Polska". Ekonomista ma objąć stanowisko w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Doniesień tych nie potwierdził jak dotąd sam resort. - O wszystkich decyzjach personalnych informujemy na bieżąco - komentuje w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka Ministerstwa Finansów Iwona Prószyńska.

Jak podaje "Business Insider Polska", Piotr Nowak ma zostać w Międzynarodowym Funduszu Walutowym wicedyrektorem w departamencie odpowiedzialnym za rynki finansowe, kapitałowe, banki centralne i stabilność systemu finansowego. Portal podkreśla, że wpływu na obsadzenie stanowiska nie miały polskie władze.

Piotr Nowak miał złożyć rezygnację w ubiegłym tygodniu. Na pytania skierowane bezpośrednio do wiceministra e-mailem odpowiedział nie on sam, a wydział prasowy resortu. "O wszystkich zmianach informujemy na bieżąco, jeśli taka decyzja zapadnie niezwłocznie zostanie przekazana opinii publicznej" - czytamy.

Podobne stanowisko przedstawiła kilka godzin wcześniej w rozmowie z portalem Gazeta.pl rzeczniczka resortu Iwona Prószyńska. - O wszystkich decyzjach personalnych informujemy na bieżąco - skomentowała.

Zwróciliśmy się również z pytaniami do MFW. Przedstawicielka instytucji Meera Louis poinformowała jednak naszą redakcję, że nie może udzielić komentarza w tej sprawie.

Nieoficjalnie: Piotr Nowak opuszcza Ministerstwo Finansów

Piotr Nowak wiceministrem finansów został w grudniu 2015 r. Jest absolwentem m.in. finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ukończył też w SGH studia doktoranckie.

"Z rynkiem finansowym związany od 2004 r. Najpierw jako dealer walutowy w PKO BP, następnie w latach 2005-2006 jako trader w CALYON Corporate & Investment Bank, gdzie odpowiadał za obligacje i instrumenty pochodne na stopę procentową z regionu środkowej i wschodniej Europy. Od 2006 r. do 2010 r.jako vice-president w londyńskim funduszu hedgingowym, należącym do grupy Swiss Re, zajmował się strategią Global Macro, która obejmowała instrumenty dłużne, indeksy giełdowe, instrumenty pochodne oraz waluty ze wszystkich rynków wschodzących" - czytamy w biogramie opublikowanym na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Piotr Nowak w latach 2010-2011 pracował jako prop trader w Espirito Santo Investment Bank Polska, a przez następne trzy lata był zastępcą dyrektora departamentu zarządzania portfelami papierów dłużnych  w PKO TFI. Na początku 2015 r. został ekspertem ds. gospodarczych w Kancelarii Prezydenta RP. Przez kilka tygodni - od października do grudnia 2015 r. - był zatrudniony w Money Makers TFI S.A.

Zobacz wideo Pandemia zmieniła biznes. „Przesunięcie w stronę online już zostanie”
Więcej o: