GIS ostrzega przed chochlą z sieci supermarketów. Może być groźna dla zdrowia

GIS wydał ostrzeżenie, by nie używać jednej z chochli, którą można kupić w Auchan. Wydziela ona pierwszorzędowe aminy aromatyczne, które mogą być groźne dla zdrowia.

Zazwyczaj Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed produktami spożywczymi. Najczęściej chodzi o jakąś bakterię lub składniki, których nie uwzględniono w opisie danego produktu, a mogą być niebezpieczne dla osób na nie uczulonych. Tym razem jednak ostrzeżenie dotyczy jednego z kuchennych przyborów. 

Zobacz wideo Rząd przedstawił szczegóły logistyczne dotyczące szczepień na koronawirusa

Chochla z Auchan groźna dla zdrowia

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w badanych próbkach chochli sprzedawanej w sieci sklepów Auchan. 

Chodzi o następujący produkt:

  • Produkt - Chochla
  • Numer partii: 08/2019
  • Kod kreskowy: 3245676703573
  • Dystrybutor w Polsce: AUCHAN POLSKA Sp. z o.o., ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne są substancjami szkodliwymi dla zdrowia. W związku z tym Główny Inspektorat Sanitarny zaleca konsumentom, by ci nie używali wskazanej w komunikacie chochli do kontaktu z jedzeniem. 

Zmiana liczby planowanych łóżek w Szpitalu Narodowym. Tak zdecydował Mateusz Morawiecki Zmiana liczby planowanych łóżek w Szpitalu Narodowym. Tak zdecydował Mateusz Morawiecki

Zdjęcia chochli wraz z etykietą można zobaczyć w galerii pod zdjęciem tytułowym. 

Auchan wycofuje szkodliwą chochlę

Jak informuje GIS, "Firma Auchan Polska sp. z o.o. wycofała kwestionowaną partię produktu, a kierownicy sklepów tej sieci są zobowiązani do wywieszenia ogłoszenia z ostrzeżeniem dla klientów."

Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Lubelskie. Wójt zapowiedział 500 plus dla zaszczepionych urzędników

Ponadto nad całą sprawą cały czas czuwają organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, prowadzące postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitorujące proces wycofywania produktu. 

Więcej o: