Elon Musk szuka na Twitterze pomysłów na wydanie pieniędzy. Twierdzi, że sam nie zdoła ich wydać

Elon Musk stał się w ubiegłym tygodniu najbogatszym człowiekiem na świecie. Amerykanin posiadający w tym momencie majątek w wysokości 202 mld dol. pyta się za pośrednictwem Twittera, na co wydać pieniądze.

Akcje Tesli od kilku miesięcy stale rosną, dzięki czemu Elon Musk zyskuje kolejne miliardy dolarów. W czwartek 7 stycznia wartość jego majątku przekroczyła 185 mld dol., a Amerykanin wyprzedził Jeffa Bezosa w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie. Od tego czasu Musk zyskał kolejnych 17 mld dol, a jego majątek wynosi już 202 mld dol. 

Zobacz wideo Kolejne szczepionki dopuszczane na rynek. "Być może będzie z tego Nobel"

Elon Musk pyta na Twitterze, co zrobić z pieniędzmi

Znany z aktywności w mediach społecznościowych Musk na swój sposób skomentował ten fakt. Za pośrednictwem Twitterze zapytał się, na jakie cele powinien przekazać część majątku. Amerykanina bardziej od inwestycji interesuje filantropia oraz pomoc potrzebującym. 

Jak podaje "The Independent", po czwartkowym wyprzedzeniu Bezosa Musk przypiął własny post sprzed ponad dwóch lat, w którym wyjaśnia, na co wydaje część zarobionych pieniędzy. "Blisko połowa z moich pieniędzy jest przeznaczona na pomoc w problemach na Ziemi, a połowa na pomoc w stworzeniu samowystarczalnego miasta na Marsie, aby zapewnić kontynuację życia (wszystkich gatunków) w przypadku uderzenia w Ziemię meteorytu, tak jak było w przypadku dinozaurów" - napisał Musk. 

Poznań. Testowanie nauczycieli na obecność SARS-CoV-2 w mobilnym punkcie pobrań. Słaby początek roku. Prognoza na "zero z plusem". Kiedy luzowanie restrykcji?

Tweet był kontynuacją wątku, w którym Musk wyjaśnił, dlaczego chce być bogaty "Pytasz się mnie, dlaczego chciałby mieć pieniądze. Powód nie jest taki, jak myślisz. Nie mam domów letniskowych, jachtów ani niczego w tym stylu" - odpowiedział jednemu z użytkowników. 

Elon Musk nowym najbogatszym człowiekiem na świecie. Zasługą sukcesy Tesli na giełdzie

Musk zarabia na akcjach Tesli, której jest właścicielem. Od kilku miesięcy spółka notuje wyśmienity wyniki. Obecnie jej akcje kosztują 850 dol., choć w szczytowym momencie zbliżyły się do poziomu 900 dol. Na przestrzeni roku spółka urosła o ponad 700 proc. Pod koniec grudnia 2020 roku Tesla zadebiutowała na giełdzie S&P500, w skład której wchodzą największe amerykańskie spółki. 

Tadeusz Kościński Kościński: Zniesienie 80 proc. obostrzeń możliwe na przełomie I i II kwartału

Więcej o: