Nie żyje Benjamin de Rotschild, miliarder i dziedzic bankowego imperium. Miał 57 lat

W piątek, w wieku 57 lat, zmarł na zawał serca Benjamin de Rotschild. Był prezesem banku Edmond de Rotschild Holding oraz jednym z najbogatszych obywateli Francji.

O śmierci Benjamina de Rotschild w poinformowała jego rodzina. W sobotę Edmond de Rothschild Group opublikowała również specjalny komunikat w tej sprawie.

Z głębokim żalem i wielkim smutkiem Edmond de Rothschild Group informuje o śmierci Benjamina de Rothschilda, do której doszło w wyniku zawału serca w jego domu w Pregny w Szwajcarii

- czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Czy nowe mutacje i trzecia fala epidemii jest już widoczna na oddziałach?

Pogrzeb francuskiego miliardera, którego fortunę magazyn "Forbes" szacował na 1,5 mld dolarów, odbędzie się w  najbliższych dniach w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny - informowała AFP.

Kim był Benjamin de Rothschild?

Benjamin de Rotshild urodził się 30 lipca 1963 r. Był synem Edmonda i Nadine de Rotschild. Uczył się w Swiss Institut Folorimont. Uzyskał również tytuł licencjata z zarządzania biznesem na Uniwersytecie Pepperdine.

Od 1997 roku stał na czele założonego przez jego ojca domu inwestycyjnego Edmond de Rotschild. Według danych opublikowanych przez tę instytucję, w 2019 roku posiadała ona 173 mld franków (194 mld dolarów) aktywów, prowadząc działalność w 15 krajach.

Sam de Rotschild także mógł pochwalić się niemałą fortuną. Magazyn "Challenges" umieścił go na 22. miejscu wśród najbogatszych obywateli Francji, a "Forbes" na 1349. miejscu swojego rankingu miliarderów. Jego majątek szacowano na 1,5 mld dolarów.

Benjamin de Rotschild pasjonował się nie tylko finansami, ale i winiarstwem. Był m.in. właścicielem posiadłości Château Clarke, którą w 1973 roku zakupił jego ojciec, a także winnic Rupert & Rothschild Vignerons w Afryce Południowej oraz Château des Laurets w Bordeaux.

Więcej o: