Lidl sprzedaje krzywe buraki. Sieć kupiła je od rolnika, który miał je wyrzucić przez dziwny kształt

W Lidlu można już kupić buraki od rolnika, który nie mógł ich sprzedać. Problemem był nietypowy kształt warzyw. Z pomocą przyszła niemiecka sieć, która odkupiła warzywa od poszkodowanego plantatora.

W pierwszym tygodniu stycznia, po materiale "Interwencji" zrobiło się głośno o hodowcy buraków, który oskarżał producenta ziaren o sprzedaż trefnego produktu. Rolnik zebrał niewymiarowe buraki, których nie mógł sprzedać, w związku z czym straty szacował na mniej więcej 150 tys. złotych. Producent bronił się, że z ziarnami było wszystko w porządku i w tym przypadku produkt nie podlega reklamacji. Nietypowy kształt warzyw zdaniem sprzedawcy wynikał ze zbyt długiej uprawy buraka, co doprowadziło do jego zniekształcenia. Poszkodowany rolnik uważa jednak inaczej i twierdzi, że nie on jedyny miał taki problem. 

Zobacz wideo Masz kaca? Sięgnij po buraki, mogą złagodzić skutki

Lidl na ratunek burakom

Ponad tysiąc ton buraków nie nadawało się na sprzedaż, gdyż nie mieściły się w kalibrze 3-6 cm, mówił poszkodowany rolnik. Miał on podpisane umowy na odbiór warzyw, ale nie chciały ich ani sklepy, ani przetwórnie. 

Są krzywe, takie znaki zapytania, różności, dziwactwa. Jak dwa się złoży, to wychodzi takie ładne serce. Mam podpisaną umowę z odbiorcą, ale towar musi spełniać normy

- twierdzi hodowca buraków. Po nagłośnieniu sprawy, z odsieczą przyszedł Lidl. Firma poinformowała, że wykupiła część "niedoskonałych" buraków, tym samym pomagając rolnikowi ograniczyć straty finansowe oraz realizując kolejne działanie w duchu zero warte - informował Lidl.

Lidl wprowadził już do sprzedaży krzywe buraki

Od poniedziałku 18 stycznia w sklepach Lidla można już kupić niewymiarowe buraki.

Wyglądają inaczej niż buraki, do których się przyzwyczailiśmy, jednak smakują tak samo

- napisała sieć w komunikacie. Warzywa sprzedawane są z 66 proc. rabatem, dzięki czemu za kilogram buraków zapłacimy zaledwie 99 groszy.

Więcej o: