Białka Tatrzańska. Duży hotel wznowił działalność, oferując usługi medyczne

Jeden z hoteli w Białce Tatrzańskiej zdecydował się wznowić działalność, oferując usługi medyczne. Można skorzystać w nim m.in. z "terapii manualnej ze wsparciem dobroczynnego działania białczańskich wód termalnych".

Na przestrzeni minionych miesięcy zmieniały się zasady dotyczące funkcjonowania hoteli. Początkowo z ich usług można było korzystać w przypadku podróży służbowych. Od 28 grudnia co najmniej do 31 stycznia muszą być one jednak bezwzględnie zamknięte (wyjątkiem są medycy). 

Zobacz wideo Pomoc dla branży turystycznej. "Jest iluzoryczna albo nie ma jej wcale"

Białka Tatrzańska. Otwarty hotel proponuje usługi medyczne 

Jak informuje polstanews.pl, jeden z dużych hoteli w Białce Tatrzańskiej zdecydował się wznowić działalność, oferując usługi medyczne. "Twój organizm sygnalizuje, że czas się zatrzymać i zadbać o zdrowie? Pomoże Ci w tym indywidualnie dobrany program terapii manualnej ze wsparciem dobroczynnego działania białczańskich wód termalnych" - czytamy na stronie internetowej hotelu.

Hotel (zdjęcie ilustracyjne)Zamknięte hotele muszą opłacać abonament RTV. Nawet 8 tys. zł miesięcznie

W jego ofercie dostępne są konsultacje medyczne z lekarzem, zabiegi terapeutyczne czy dostęp do tamtejszych basenów termalnych.

W razie złamania obostrzeń sanepid może rozpocząć postępowanie administracyjne i przyznać karę finansową w wysokości 30 tys. zł. Szefowa zakopiańskiego sanepidu Beata Trojańska zaznaczyła, że rozpatrywane są wszystkie sprawy. Nie udzielono jednak informacji, czy białczański hotel może spodziewać się kar finansowych. 

hotel (zdjęcie ilustracyjne)Mimo obostrzeń ministerstwo chce wydać milion zł na noclegi w hotelach

Kiedy zostaną otwarte hotele? Przedsiębiorcy w coraz gorszej sytuacji 

Na razie nie wiadomo, kiedy ponownie zostaną otwarte hotele. Ze słów premiera Mateusz Morawieckiego wynika, że rząd przygotowuje rozwiązania dla najbardziej poszkodowanych branż, aby mogły zostać otwarte już w lutym. Szef rządu nie uściślił jednak, czy w tym gronie znajdzie się branż hotelarska. 

Sytuacja przedsiębiorców jest coraz bardziej dramatyczna i kolejne tygodnie przynoszą kolejne fale bankructw - My się spodziewamy, że nasza branża będzie odmrażana być może po Wielkanocy. Ludzie wiedzą, że nie dadzą rady do tego czasu. Bez wsparcia, bez możliwości zarabiania są skazani na obywatelskie nieposłuszeństwo - tłumczył Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza, gość Studia Biznes.

Więcej o: