Tłusty czwartek 2021. Ile zapłacimy za pączki? Ceny mogą sięgać nawet... 11 zł

Zbliża się tłusty czwartek. Sklepy spożywcze i cukiernie zostaną zalane słodkimi wypiekami. Największą popularnością cieszą się oczywiście pączki, ale ich cena w tym roku może przyprawić o zawrót głowy. Pączek w rzemieślniczych cukierniach lub pączek wegański może kosztować nawet 11 złotych.

Tłusty czwartek wypada w tym roku 11 lutego. Tego dnia przed najbardziej popularnymi cukierniami ustawią się długie kolejki. Klienci mogą przebierać w coraz szerszej ofercie słodkości, próbując również czegoś nowego. Za standardowego pączka w supermarkecie zapłacimy przeważnie od ok. 80 groszy za sztukę do 2 zł. Jeżeli mamy ochotę na coś specjalnego, to trzeba się liczyć z większym wydatkiem.

Tłusty czwartek 2021. Za tradycyjne pączki w supermarketach zapłacimy ok. 1 zł

Tradycyjne pączki przygotowywane zgodnie z recepturą z 1925 r. można kupić w Pracowni Cukierniczej "Zagoździński" na ul. Górczewskiej. To do tej cukierni w tłusty czwartej ustawiają się co roku długie kolejki warszawiaków. Za jednego dużego pączka z marmoladą wieloowocową z lukrem, bez lukru albo z cukrem pudrem, trzeba zapłacić nieco więcej niż w supermarketach, bo 3 zł. Za kilogram małych pączków zapłacimy 25 zł.

Rodzina 500 plus500 plus. Kiedy pierwsza wypłata? Kluczowy jest termin złożenia wniosku

Specjalną ofertę na tłusty czwartek przygotował Lidl. Supermarket zaproponuje aż 22 rodzaje pączków i donatów. Spragnieni słodkości będą mogli kupić tradycyjne pączki z nadzieniem wieloowocowym za 79 groszy za sztukę, ale również niecodzienne pączki z nadzieniem wiśniowym w lukrze lub nadzieniem jagodowym w polewie mlecznej za 2,99 zł za sztukę. W ofercie znajdują się też pączki nadziewane kremem czekoladowym Wedel za 2,49 zł za sztukę.

Tłusty czwartek 2021. Za pączki wegańskie średnio 6-10 zł za sztukę

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają produkty wegańskie. Dotyczy to również pączków. Czym różni się pączek wegański od zwykłego? Do produkcji pączków wegańskich nie wykorzystuje się produktów pochodzenia zwierzęcego. W wersji wegańskiej składniki mogą być wyłącznie pochodzenia roślinnego. Rezygnacja z wykorzystania mleka, smalcu i jajek powoduje, że cena pojedynczego pączka znacznie wzrasta.

Biccari - miasto we Włoszech.Włochy. Domy za 1 euro znów dostępne. Nadeszło siedem tysięcy zgłoszeń

Jak podaje WP, za pączka w stylu wegańskim trzeba zapłacić minimum 3,5 zł. To jednak pączki wegańskie z najniższej półki, za lepsze wypieki trzeba zapłacić zwykle od 6 do 10 zł za sztukę. Pączków wegańskich nie należy spodziewać się w supermarketach. Tego typu wypieki można kupić w rzemieślniczych cukierniach oraz wegańskich lokalach gastronomicznych, które specjalnie na tłusty czwartek włączyły pączki do swojej oferty.

Więcej za pączki trzeba również zapłacić w znanych warszawskich cukierniach. "Lukullus" oferuje tradycyjne pączki za 4,90 zł, cukiernia "Smaki Warszawy" za 8 zł, "Stary Dom" za 7 zł, "Blikle" za 3,20 zł, "Cieślikowski" za 4,10. Jednak najdroższe, tradycyjne pączki można znaleźć w ofercie restauracji Magdy Gessler "U Fukiera" i cukierni "Słodki Słony", gdzie trzeba zapłacić nawet 11 zł za sztukę. Za taką cenę można liczyć na pączki z konfiturą z płatków różanych oraz musem z nektarynki z dodatkiem imbiru.

Zobacz wideo Ile jest wart przepis na pączki z Górczewskiej? "Nie ma pani takich pieniędzy"
Więcej o: