PIT 2021. Ulga podatkowa na internet. Kto może z niej skorzystać i ile wynosi?

Rozliczenie PIT 2021. W ramach ulgi podatkowej na internet można odliczyć dochodu do 760 zł. Proces nie jest skomplikowany, należy dostarczyć potwierdzenie poniesienia kosztów za internet w 2020 roku. Tłumaczymy, komu przysługuje ulga na internet.

Można odliczyć nawet 760 złotych, jeśli tylko przedstawi się podczas rozliczania podatku dochodowego za 2020 rok dokument potwierdzający, że podatnik poniósł koszty za internet.

Facebook zablokował publikację niektórych treści w Australii i Nowej ZelandiiFacebook w Australii zablokował publikowanie treści informacyjnych

 PIT 2021. Można już składać zeznania podatkowe. Warto uważnie wypełniać dokumenty

W tym roku zeznania podatkowe za 2020 można składać od 15 lutego do końca kwietnia, natomiast PIT-11 pracodawcy mają obowiązek dostarczyć pracownikom do końca lutego.

Podatnicy mogą skorzystać z ulg, między innymi z ulgi na internet. Kwota, którą z tego tytułu można odliczyć nie jest niska, jak sądzi wiele osób. Wystarczy wypełnić odpowiednie dokumenty, aby móc odliczyć pieniądze od dochodu.

Co można uwzględnić w uldze na internet?

Ulga ta umożliwia odliczenie podatku od wydatków poniesionych za internet w poprzednim roku. Obejmuje koszt internetu mobilnego i stacjonarnego.

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że dowodem poniesienia kosztów internetu może być dokument, który jasno je potwierdzi. W przypadku jednej faktury za wiele usług wystarczy wyszczególnić odpowiednie pozycje. Dokument powinien zawierać dane kupującego, dane sprzedającego, rodzaj usługi i kwotę zapłaty, a także powinien jasno stwierdzać poniesienie wypadku, a nie na przykład tylko zamówienie usługi.

Sąd w Mińsku ogłosił wyrok. Dziennikarki Bełsatu skazane na dwa lata więzienia. Filmowały protestBiałoruś. Dziennikarki Biełsatu skazane na dwa lata kolonii karnej. Duda reaguje

Kto może skorzystać z ulgi podatkowej na internet?

Z ulgi na internet mogą skorzystać osoby, które wypełniają zeznania podatkowe PIT-37, PIT-36, PIT-28, i które w poprzednim roku podatkowym poniosły wydatki na użytkowanie internetu. Każda osoba może odliczyć do 760 złotych w roku podatkowym.

Ulga na internet przysługuje podatnikowi tylko przez dwa kolejne, następujące po sobie lata. 

Zobacz wideo Czy sieć 5G zrewolucjonizuje internet? „Ta technologia już jest za rogiem”
Więcej o: