PIT 2021. Zwrot podatku już po 30 dniach. Jakie warunki trzeba spełnić?

Zwrot podatku już po 30 dniach? Na takie rozwiązanie mogą liczyć osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny. Wyjaśniamy, jakie warunki trzeba spełnić, aby z tego skorzystać.

Zeznania podatkowe można składać od 15 lutego do 30 kwietnia 2021 roku. Rozliczając się za pośrednictwem usługi twój e-PIT, czas oczekiwania na zwrot podatku skraca się do 45 dni. Wybrane rodziny mogą go otrzymać jeszcze szybciej. 

Zobacz wideo Likwidacja OFE. Opłata przekształceniowa podatkiem od oszczędności?

PIT 2021. Zwrot podatku po 30 dniach? Niezbędne jest posiadanie Karty Dużej Rodziny

Ustawodawca przygotował rozwiązanie dla rodzin wielodzietnych. Posiadacze Karty Dużej Rodziny, czyli osoby mające na utrzymaniu trójkę dzieci, mogą otrzymać zwrot podatku w terminie 30 dni od jego złożenia. 

Aby skorzystać z możliwości otrzymania wcześniejszego zwrotu podatku, należy zaznaczyć pole "karty dużej rodziny" w składanej deklaracji PIT-28, PIT-36 bądź PIT-36. Termin składania zeznań podatkowych w takiej sytuacji to również 30 kwietnia. Szybszy zwrot podatku jest możliwy tylko w przypadku osób rozliczających się drogą elektroniczną. Dodatkowo rozliczenie nie może zawierać żadnych błędów bądź zaległości podatkowych. 

Karta Dużej Rodziny jest rządowym system zniżek i uprawnień dla rodzin posiadających co najmniej troje dzieci. Poza szybszym zwrotem podatku można skorzystać m.in. ze zniżek na przejazdy kolejowe oraz wiele innych oferowanych przez instytucje publiczne oraz prywatne. 

PIT za 2020 roku. Kiedy otrzymasz zwrot podatku?

To, kiedy otrzymasz zwrot podatku, zależy od formy, w jakiej złożysz zeznanie podatkowe. Fiskus ma aż 90 dni na zwrócenie podatku w przypadku PIT-ów składanych drogą tradycyjną. Składając go 30 kwietnia 2021 roku, zwrot podatku może trafić na nasze konto dopiero 30 lipca. Aby skrócić czas oczekiwania do 45 dni, należy wybrać ścieżkę internetową i usługę Twój e-PIT. W tym przypadku czas oczekiwania na zwrot podatku zostanie skrócony maksymalnie do połowy czerwca. 

Więcej o: