Ryanair zapowiedział więcej tras z Polski. Przewoźnik planuje wprowadzić paszporty szczepień

Ryanair spodziewa się odmrożenia branży turystycznej w związku ze wzrostem liczny szczepień przeciw koronawirusowi. Irlandzki przewoźnik planuje podnieść liczbę lotów z Polski na Teneryfę.

Ryanair otwiera również nowe połączenia z Polski. Tani przewoźnik już w ubiegłym roku zwiększył częstotliwość lotów z Warszawy na Teneryfę do 3 przelotów tygodniowo.

Ryanair planuje zwiększyć liczbę lotów

"W związku z programami szczepień, które nabiorą tempa w nadchodzących miesiącach, prawdopodobnie ruch turystyczny wzrośnie, a Ryanair będzie obsługiwał 3 loty tygodniowo, łączące Warszawę/Modlin z Teneryfą w szczytowych miesiącach sezonu letniego" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez przewoźnika. W ostatnim czasie Ryanair poinformował, że od 6 lipca tego roku uruchomi trasę z Krakowa na Santorini, loty mają odbywać się raz w tygodniu.

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Paszporty szczepionkowe Ryanair

Ryanair ma w planach wprowadzić paszporty szczepionkowe. Takie rozwiązanie ma ułatwić podróżowanie w czasie pandemii. Jak informuje przewoźnik, ma to być dodatek do istniejącej już aplikacji. Paszport ma informować o tym, czy jesteśmy zaszczepieni przeciw COVID-19 lub czy przeszliśmy test na obecność koronawirusa.

Więcej o: