Koronawirus. Rząd chce pomóc gastronomii. W planach bony żywnościowe i obniżka VAT

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej mogą otrzymać bony żywnościowe. Jest to jeden z pomysłów rządu, który miałby wspomóc branżę objętą restrykcjami.
Zobacz wideo Magda Gessler radzi, co powinni zrobić właściciele restauracji, by przerwać kryzys

Przypomnijmy, że 23 października 2020 roku podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje w związku z wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Rząd między innymi zakazał prowadzenia działalności stacjonarnej lokali gastronomicznych.

Od 24 października restauracje mogą realizować sprzedaż tylko na wynos. Obostrzenia dla branży gastronomicznej obowiązują już prawie pięć miesięcy.

Pomysły na pomoc branży gastronomicznej. Ministerstwo porozmawia z restauratorami

Dziennikarze RMF FM ustalili, że rząd planuje wspomóc przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie bonów żywnościowych. Polscy przedsiębiorcy mieliby kupować bony swoim pracownikom. Ci z kolei mogliby je wydawać w dowolnych restauracjach. Natomiast państwo dokładałoby do tych bonów określoną kwotę pieniędzy. Kolejny pomysł zakłada obniżenie VAT dla branży gastronomicznej.

Według informacji dziennikarzy, w czwartek przedstawiciele resortu rozwoju mają rozmawiać na ten temat niebawem z przedstawicielami branży gastronomicznej.

Więcej o: