Media: Rada nadzorcza, w której zasiadał Obajtek, zarabiała najlepiej w kraju. Ponad 30 tys. zł miesięcznie

Daniel Obajtek od września 2016 r. do lipca 2017 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Lotos Biopaliwa z miesięcznym w wysokości ponad 30 tys. zł brutto - podaje portal money.pl. W tamtym czasie jego wynagrodzenie miało kilka razy przewyższać średnie wynagrodzenie w radach nadzorczych spółek giełdowych.

Jak ustalił portal, Obajtek od września 2016 r. do lipca 2017 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Lotos Biopaliwa z wynagrodzeniem miesięcznym w wysokości 34 tys. zł brutto. Podczas trzech miesięcy poprzedzających ten okres, czyli od czerwca do sierpnia 2016 r., zarabiał jako członek rady 25 tys. zł.

Najlepiej zarabiająca rada nadzorcza w kraju 

Rozmówca portalu, były członek rady nadzorczej jednej z paliwowych spółek, poinformował, że w tamtym okresie w radach nadzorczych wynagrodzenia nie były wyższe niż średnia krajowa. - Zarobki Obajtka wskazują, że była to najlepiej zarabiająca rada nadzorcza w kraju - przyznał informator serwisu. Średnia krajowa wynosiła w 2016 r. 4 277 zł.

Zobacz wideo Piotr Kuczyński o sprawie Obajtka: Jest jak najlepszy kryminał

- Wynagrodzenie pana Daniela Obajtka z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej Lotos Biopaliwa Sp. z o.o. ustalone zostało przez Zgromadzenie Wspólników, zgodnie z zasadami obowiązującymi w Spółce Lotos Biopaliwa Sp. z o.o. oraz obowiązującymi w tym czasie przepisami - skomentował w rozmowie z money.pl reprezentujący Daniela Obajtka mecenas Maciej Zaborowski.

Spółka Lotos Biopaliwa jest spółką z Grupy Lotos. Jej 99,9-procentowym właścicielem jest Lotos Terminale SA, która należy do paliwowego koncernu. Lotos Biopaliwa zatrudniał w 2016 i 2017 roku 38 osób. Przyniósł w tych latach odpowiednio 21 mln i 8,9 mln złotych zysku.

Daniel Obajtek ujawnia majatek

Prawnik reprezentujący Daniela Obajtka, mecenas Maciej Zaborowski, umożliwił we wtorek grupie dziennikarzy przejrzenie skanów dokumentów związanych z finansami prezesa Orlenu, również części dotąd niejawnej. To odpowiedź na publikacje medialne, które kwestionowały źródła pochodzenia majątku Daniela Obajtka.

Daniel ObajtekObajtek ujawnia majątek. Większość z zarobionych 7 mln uzyskał za rządów PiS

Z zeznań majątkowych Daniela Obajtka wynika, że jego dochód od 1998 do 2020 roku wyniósł prawie 6 milionów 800 tysięcy złotych, w tym ponad 5 milionów w ciągu ostatnich 4 lat. W tym czasie zaciągał też pożyczki, między innymi w banku, na kwotę 800 tysięcy złotych oraz u osoby prywatnej, na kwotę ponad pół miliona złotych. Ponad 200 tysięcy złotych otrzymał w darowiznach od rodziny.

Zarobione pieniądze Daniel Obajtek inwestował głównie w nieruchomości - jest właścicielem między innymi domu w Łebie za 1,7 miliona złotych, budynku w Sasinie za ponad pół miliona złotych oraz działki w Szymonce na Mazurach wartej 600 tysięcy złotych, figuruje także jako współwłaściciel mieszkania w Warszawie, wartego 1,3 miliona złotych. W ramach inwestycji Daniel Obajtek kupił także działki między innymi w rodzinnej Stróży, w Myślenicach, Kopalinie, Lanckoronie, Łężkowicach, Borkowie i Antonowie, o wartości od 5 do 250 tysięcy złotych.

Daniel ObajtekNieruchomości Daniela Obajtka. Jakie pokoje i gdzie wynajmuje?

Więcej o: