Hotele zamknięte, ale nie te Rydzyka. Sanepid nie znalazł uchybień podczas rekolekcji dla prawników

Mimo szalejącej trzeciej fali epidemii koronawirusa i wprowadzeniu przez rząd nowych restrykcji, rekolekcje dla prawników organizowane przez Radio Maryja odbyły się w formie hybrydowej. Osoby, które zdecydowały się wziąć w nich udział, mogły skorzystać z oferty Hotelu Akademickiego szkoły Tadeusza Rydzyka.

Jak pisaliśmy, w dniach 21-23 marca w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbywały się rekolekcje dla prawników. Osoby mogły brać udział w spotkaniach w formie zdalnej, jak i stacjonarnej. W przypadku tej drugiej opcji w koszt wliczony był trzydniowy nocleg w Hotelu Akademickim przy WSKSiM w Toruniu i wyżywienie, w kwocie 360 złotych za dobę.

Zobacz wideo Przedsiębiorcy toną przez lockdown i liczą straty w miliardach. "Studio Biznes" pyta o koło ratunkowe

Sanepid skontrolował Hotel Akademicki Rydzyka. Nie dopatrzono się uchybień

Dzień przed rozpoczęciem rekolekcji, czyli w sobotę 20 marca, rząd wprowadził dodatkowe restrykcje w całym kraju, które obejmowały zamknięcie hoteli. Dziennikarze zapytali pracowników hotelu, czy od uczestników rekolekcji wymagane są negatywne testy na koronawirusa. "Na recepcji nikt jednak nie był w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie - jak usłyszeliśmy, przyjmowane są tam tylko zgłoszenia uczestników" - pisze portal. Nie udało się także ustalić, ile osób zgłosiło się na stacjonarne uczestnictwo w spotkaniach.

Jak podaje Wirtualna Polska, sprawą zainteresował się sanepid, jednak przeprowadzone śledztwo nie wykazało, by doszło do złamania obostrzeń. "Kontrola nie stwierdziła ani przyjazdu, ani zameldowania się uczestników rekolekcji, bądź innych osób z wyłączeniem osób uprawnionych" - poinformowano.

Daniel ObajtekNieruchomości Daniela Obajtka. Jakie pokoje i gdzie wynajmuje?

Rekolekcje dla prawników Radia Maryja

Każdy z dni rekolekcji organizowanych przez ojca Rydzyka odbywał się pod innym hasłem: "Bóg miłosierny", "Bóg sprawiedliwy" oraz "Bóg adwokatem człowieka". Harmonogram organizowanych przez Radio Maryja rekolekcji obejmował między innymi zagadnienia związane z klauzulą sumienia. Można było wziąć także udział w konferencji "Biblia o finansach", w ramach której odbywały się panele takie jak:

  • Na czym polega odpowiedzialność w kwestii pieniędzy, pracy i prowadzenia własnej firmy?
  • Jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po Bożemu?
  • Jak wychodzić z długów?
  • Czy uczciwość może być stylem życia? Jak być uczciwym?

Niemal pół miliona złotych dla fundacji ojca Rydzyka0,5 mln zł dla Rydzyka od Lasów Państwowych. "Sprawny drwal, król wyrębu"

Więcej o: