TVP nie chce ujawnić, ile zarabiał Jacek Kurski jako doradca. "No to idziemy do sądu"

Ile Jacek Kurski zarobił, kiedy przestał być prezesem TVP, a zaczął doradzać zarządowi publicznego nadawcy? Próbował ustalić to Adam Szłapka, poseł Koalicji Obywatelskiej. Po odpowiedzi uzyskanej od Telewizji Polskiej zapowiedział wystąpienie na drogę sądową.

Jacek Kurski, obecny prezes TVP, między marcem a sierpniem 2020 pełnił we władzach publicznego nadawcy inną funkcję. Był doradcą zarządu. Ile zarabiał? Poseł Adam Szłapka zażądał danych na ten temat, powołując się na dostęp do informacji publicznej. 

Zobacz wideo Kiedy odmrażanie biznesu? Paweł Borys podaje możliwą datę

TVP nie ujawni zarobków Jacka Kurskiego. "Idziemy do sądu"

Przedstawiciel opozycji uzyskał oficjalną odpowiedzieć Telewizji Polskiej. Twierdzi ona, że wynagrodzenia Jacka Kurskiego nie ujawni. Powód? Obecny prezes TVP pomiędzy marcem a sierpniem "nie wykonywał funkcji publicznych", dlatego też, zdaniem nadawcy, nie obejmuje go dostęp do informacji publicznej - informują Wirtualne Media. 

Adam Szłapka zapowiedział, że sprawa będzie miała dalszy bieg. "Jacek Kurski chce ukryć swoje zarobki z okresu marzec- lipiec 2020, kiedy był doradcą zarządu TVP. No to idziemy do sądu" - napisał na Twitterze. 

Wcześniej polityk samodzielnie wyliczył kwotę, jaką Jacek Kurski mógł otrzymać za kierowanie publiczną telewizją. Wedle przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej chodzi o kwotę ponad 2,7 mln złotych brutto.

Prezydent Andrzej Duda "przerwał" kadencję Jacka Kurskiego. Tylko na moment

Jacek Kurski na fotelu prezesa TVP zasiadł w roku 2016. W ramach napięć wewnątrz obozu władzy został jednak odwołany ze stanowiska w marcu 2020. Na decyzji zaważyło stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy, który podpisanie ustawy rekompensującej mediom publicznym brak wpłat z abonamentu uzależnił od zmiany na stanowisku szefa publicznej telewizji. 

Kurski formalnie ustąpił ze stanowiska i do sierpnia był doradcą zarządu. Później znów objął stanowisko prezesa. W przeszłości był członkiem Prawa i Sprawiedliwości, później Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry

Więcej o: