Bon turystyczny. Kto może się o niego ubiegać? Do kiedy można złożyć wniosek?

Do tegorocznych wakacji pozostało już naprawdę niewiele czasu. Beneficjenci programu 500+, którzy chcą uzyskać dofinansowanie do letniego wypoczynku swoich dzieci, mogą ubiegać się o Polski Bon Turystyczny. Przypominamy, co zrobić, aby go otrzymać.

"Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże osłabionej branży turystycznej" - przekazano na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny. Kto może się o niego ubiegać?

Świadczenie, jakim jest bon turystyczny, przysługuje na każde dziecko poniżej 18. roku życia, bez względu na poziom dochodów jego rodziców. Kwota bonu wynosi 500 zł lub 1000 zł w przypadku dziecka z niepełnosprawnością. Termin wykorzystania Bonu Turystycznego upływa 31 marca 2022 roku. Po tym czasie nadal będzie można skorzystać z bonu, o ile związana z wypoczynkiem usługa zostanie opłacona przed końcem marca przyszłego roku.

Spis Powszechny 2021. Do kiedy można się spisać przez internet? Jaka kara za brak udziału? (zdjęcie ilustracyjne) Spis Powszechny 2021. Do kiedy można się spisać przez internet?

Za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, aż do wykorzystania wszystkich znajdujących się na nim środków. Nie można wymienić go na gotówkę. Listę podmiotów akceptujących płatność bonem turystycznym można znaleźć na tej stronie.

Polski Bon Turystyczny. Jak złożyć wniosek?

Osoby uprawnione do otrzymania Bonu Turystycznego nie muszą składać żadnego wniosku. Co wobec tego powinny zrobić?

  1. Zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego.
  2. W zakładce "Ogólny" wybrać opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon".
  3. Zaczekać, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na numer telefonu lub adres e-mail wskazany przez rodzica.

Minecraft Caves & Cliff Minecraft 1.17 już dostępny. To pierwsze część aktualizacji Caves & Cliffs

Polski Bon Turystyczny. Jak nim płacić?

Bon Turystyczny trzeba okazać w trakcie rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Płatności dokonuje się z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego ZUS. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi w celu weryfikacji salda oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę.

Więcej szczegółowych informacji na temat Polskiego Bonu Turystycznego można uzyskać na stronie bonturystyczny.polska.travel.

Tankowanie w locie z drona. Jak widać na zdjęciu, nie ograniczono się do prostego lotu, ale wykonano też manewry podnoszące skomplikowanie całej operacji Robot tankujący samolot. W locie

Więcej o: