Minecraft 1.17 już dostępny. To pierwsza część dużej aktualizacji Caves & Cliffs

Minecraft dostał wcześniej niż przypuszczano aktualizację do wersji 1.17. To pierwsza część z update'u Caves & Cliffs, który wprowadza wiele istotnych zmian w grze.

Caves & Cliffs miało pierwotnie ukazać się pod koniec czerwca. Mojang, wydawca Minecrafta zdecydował się przyspieszyć jednak premierę aktualizacji, którą podzielono na kilka części - informuje portal planetagracza.pl. Pierwsza z nich już się ukazała i gracze cieszyć się Minecraftem w wersji 1.17. Kolejne zmiany zostaną wprowadzone w wersjach 1.18 oraz 1.19.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin. Oto trzy polskie gry, które okazały się strzałem w dziesiątkę [TOPtech]

Minecraft 1.17 - jakie zmiany?

Wraz z wersją 1.17 pojawili się nowy przeciwnicy, tzw. moby. Są to aksolotl, koza oraz glow squid. Wprowadzono również nową rudę, którą jest miedź. Bloki z niej stworzone mają zmieniać kolor w zależności od utlenienia. Miedź umożliwia też zbudowanie piorunochronu, który po trafieniu umożliwi zasilenie pobliskiego redstone'a. Kolejną nowością są świeczki, które występują w 16 kolorach. Można użyć ich do oświetlenia, a także do postawienia na torcie. 

Minecraft w wersji 1.17 umożliwia też wykopanie geody ametystów. Te można hodować, dzięki ich umiejętności rozrastania się. Ametysty pozwalają stworzyć specjalny rodzaj szkła, nieprzepuszczający światła. Z ametystu oraz miedzi można zbudować lunetę, która naturalnie pozwoli na obserwacje z daleka. Zmieniono też częstość pojawiania się rud żelaza oraz złota występujących teraz w wersji surowej, w związku z czym należy przepalić je najpierw w piecu. Do ich wydobycia jest konieczny kilof z ulepszeniem Silk Touch. Ostatnia z dużych nowości to drzewko azalii oraz wychodzące z niego ukorzenione bloki ziemi. Sadzonki występują w wersji zwykłej i kwiecistej. 

Minecraft Caves & Cliffs, co w następnych aktualizacjach?

Planetagraczy.pl podaje, że najważniejsze nowości w grze jeszcze przed nami. W wersjach 1.18 oraz 1.19 mają pojawić się sakiewki, które pozwolą dźwigać większą liczbę ekwipunku. Gracze wciąż mogą czekać na sculk sensory, który pozwala transmitować na odległość sygnały z konstrukcji red stone. Ponadto Minecraft Caves & Cliffs ma zwiększyć zakres budowania z 0-256 do -64-320 klocków. Aktualizacja ma wprowadzić także cały motyw archeologii. 

Więcej o: