PLL LOT: Do dziewięciu krajów wjedziemy bez testu, kwarantanny i szczepienia [MAPA]

Do dziewięciu krajów europejskich Polacy mogą wjechać bez negatywnego testu na COVID-19, bez konieczności odbycia kwarantanny i bez szczepienia - wynika z mapy, jaką PLL LOT opublikowały we wtorek na Twitterze.

We wtorek Polskie Linie Lotnicze LOT opublikowały na Twitterze informacje o zasadach wjazdu do poszczególnych krajów europejskich. Z mapy, jaką LOT zamieścił w serwisie społecznościowym, wynika, że Polacy mogą wjechać bez posiadania testu na COVID-19, bez konieczności odbycia kwarantanny i bez szczepienia do dziewięciu krajów europejskich. Są to: Norwegia, Dania, Holandia, Belgia, Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Macedonia Północna i Cypr. Do tej grupy testowo dołączyła 21 czerwca Hiszpania. Test potrwa do 27 czerwca.

Z kolei do 14 innych krajów bez negatywnego testu na COVID-19 i bez konieczności odbycia kwarantanny wjadą osoby zaszczepione. Są to - jak wynika z mapy opublikowanej przez LOT - Austria, Bułgaria, Czechy, Estonia, Grecja, Gruzja, Litwa, Łotwa, Niemcy, Turcja, Ukraina, Rumunia, Słowenia i Szwajcaria.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiada zmiany dla podróżujących z Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest jednym z krajów, do których podróże są utrudnione. Po przyjeździe do tego kraju należy poddać się 10-dniowej kwarantannie i wykonać testy na obecność koronawirusa. Z zapowiedzi rzecznika Ministerstwa Zdrowia wynika, że podróż w drugą stronę również może być związana z pewnymi obostrzeniami. 

- Planowane są większe obostrzenia dla przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii. Musimy uwzględniać, że mutacja Delta może transmitować spoza granic Polski i nasze podejście do kontroli granicznej musi być bardziej restrykcyjne - powiedział we wtorek Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz w TVN24 powiedział, że planowane jest dodatkowe rozwiązanie "w zakresie przylotów z Wielkiej Brytanii co do kwarantanny". - Nie wykluczamy, że tu będą troszeczkę większe obostrzenia po przyjeździe z tego kierunku" - powiedział.

- Myślę, że w najbliższych dniach zostanie podane do publicznej wiadomości, jak będzie wyglądała sytuacja z osobami przyjeżdżającymi z destynacji brytyjskiej. Na pewno zechcemy tam wprowadzić pewne szersze obostrzenia niż z pozostałych kierunków - powiedział.

Autorzy: Olga Zakolska, Klaudia Torchała, ms, mmu (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Nieoczywiste korzyści płynące z bankowości internetowej
Więcej o: