Loteria Spisu Powszechnego - ostatni termin na zgłoszenie. Do kiedy się zapisać?

Zostało niewiele czasu, aby zgłosić się do loterii Narodowego Spisu powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Sprawdź, do kiedy możesz się zapisać i jak to zrobić.

Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września bieżącego roku. W organizowanej loterii mogą wziąć udział wszystkie osoby, które samodzielnie spiszą się przez internet. Zgłoszenia w loterii można było składać od 22 kwietnia. 

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Zostało niewiele czasu, aby zgłosić się do loterii spisu powszechnego

Osoby, które do tej pory nie zgłosiły się do loterii Spisu Powszechnego, a chcą wziąć w niej udział, muszą się pospieszyć. Ostatni dzień, aby się zapisać, wyznaczono na środę 7 lipca 2021 roku. 

Żeby wziąć udział w loterii trzeba:

  • Wejść na stronę spis.gov.pl i samodzielnie spisać się przez internet;
  • Pobrać oraz zachować unikatowy, 10-znakowy kod, który uprawnia nas do wzięcia udziału w loterii;
  • Zgłosić swój kod na stronie loteria.spis.gov.pl. do 7 lipca 2021 roku.

Wyniki losowania możesz śledzić w mediach społecznościowych oraz na stronie: loteria.spis.gov.pl. 

Loteria Spisu Powszechnego - co można wygrać?

Osoby, które zgłoszą się do loterii, będą mogły wygrać karty o wartości 500 lub 1 000 złotych. W losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca 2021 r., do zdobycia będzie 16 samochodów osobowych.

"Im szybsze zgłoszenie do loterii, tym większa szansa na wygraną! Jeden kod może wziąć udział w wielu losowaniach. Wszystkie zarejestrowane zgłoszenia wezmą udział w losowaniu finałowym" - czytamy na stronie loterii. 

Do kiedy trzeba się spisać i jak to zrobić? 

Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich osób mieszkających stale lub czasowo w Polsce oraz obywateli przebywających poza Polską. Ci, którzy nie wezmą udziału i nie spiszą się do 30 września, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do pięciu tys. zł. W spisie powszechnym możemy wziąć udział na trzy sposoby:

  • spisać się samodzielnie przez internet;
  • dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku między godziną 8:00 a 18:00.
  • skorzystać z pomocy rachmistrza. 
Więcej o: