Biedronka chce otworzyć część sklepów w niedzielę. Piotr Müller: rząd uszczelni przepisy

- Będziemy podejmować takie działania legislacyjne, aby zlikwidować sposoby omijania zakazu handlu w niedziele - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. W ten sposób skomentował plany Biedronki o otwarciu sklepów w niedzielę.
Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się na poniedziałkowej konferencji do umowy zawartej przez Jeronimo Martins Polska z Pocztą Polską. Biedronka zaczęła testować nową usługę pocztową, dzięki której będzie mogła otwierać swoje sklepy również w niedziele. Pisaliśmy na ten temat w Next.gazeta.pl.

Biedronka z punktem pocztowym w warszawskim Ursusie czynna w niedzieleBiedronka w Ursusie otwarta w niedziele. Jest punktem obsługi przesyłek

Rząd uszczelni przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele

- Polski rząd stoi na tym samym stanowisku cały czas - będziemy podejmować takie działania legislacyjne, aby ewentualne sposoby omijania tych przepisów po prostu likwidować - powiedział Piotr Müller, cytowany przez agencję PAP. Dodał, że na wniosek związków zawodowych prowadzone są rozmowy nad uściśleniem przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele.

Rzecznik rządu wyjaśnił, że rząd musi reagować na działania wykorzystujące luki w prawie, które mogą powstać lub które powstały już wcześniej.

Czereśnie, zdjęcie ilustracyjneCzereśnie są, ale się nie sprzedają. AgroUnia obwinia Biedronkę. Sieć odpowiada

Zakazu handlu w niedziele zostanie zaostrzony w wakacje?

Poseł PiS Janusz Śniadek jeszcze w czerwcu przekonywał, że ma gotowy projekt nowelizacji ustawy uszczelniający zakaz handlu w niedziele. - Dostaliśmy zielone światło na zmianę przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - zapewniał w rozmowie z "Dziennikiem Gazeta Prawna".

Polityk wyraził nadzieję, że przepisy uszczelniające ustawę wejdą w życie jeszcze przed końcem wakacji. - Należy jak najszybciej skończyć z nadużywaniem furtki, jaką jest otwieranie sklepów spożywczych w ostatni dzień tygodnia pod pretekstem działalności pocztowej - podkreślał Śniadek. Główna zmiana ma polegać na tym, że sklepy będą mogły prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe, pod warunkiem, że ten rodzaj działalności będzie dla nich dominujący - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej o: