Była zastępczyni sprawdziła ustawy Gowina. I pobiegła do TVP Info. "Figurował jako autor jednego projektu"

- Ostatnie dziewięć miesięcy zgubiły Jarosława Gowina. Zostawił pracę merytoryczną na rzecz polityki. Potem był już tylko brak dobrej woli - w ten sposób o swoim niedawnym szefie mówi Olga Semeniuk, którą premier Mateusz Morawiecki mianował na stanowisko podsekretarz stanu w nowym Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Po tym jak Jarosław Gowin został zdymisjonowany, ministerstwo rozwoju, którym kierował, przeszło prawdziwą rewolucję. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przeniesieniu departamentu pracy do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zobacz wideo Duda wręcza dymisję Gowinowi. "Bardzo przykra sytuacja"

Olga Semeniuk: Jarosław Gowin autorem jednego projektu

W odmienionym resorcie pozostała Olga Semeniuk. Dotychczasowa zastępczyni lidera Porozumienia poinformowała, że "zrobiła przegląd projektów Gowina z czasów, kiedy kierował resortem". Wynikami analiz podzieliła się z TVP Info.

Semeniuk stwierdziła, że "zdecydowana większość pojawiających się w resorcie projektów wcale nie była autorstwa Gowina". Były już polityk Zjednoczonej Prawicy "figurował jako autor wyłącznie jednego projektu" - twierdzi jego dawna zastępczyni.

Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin Zastępczyni Gowina o Porozumieniu: Nie mają wiedzy, by krytykować Polski Ład

Semeniuk: Gowin zostawił pracę merytoryczną na rzecz polityki

Obecna podsekretarz stanu w nowym Ministerstwie Rozwoju i Technologii stwierdziła też, że Jarosław Gowin zbytnio zaangażował się w politykę. 

- Ostatnie dziewięć miesięcy zgubiły Jarosława Gowina. Zostawił pracę merytoryczną na rzecz polityki. Potem był już tylko brak dobrej woli. Powtarzałam, że w ministerstwie były głównie projekty Jadwigi Emilewicz. Zrobiłam przegląd tych projektów i widzę, że jedynym projektem Jarosława Gowina była Tarcza Prawna - stwierdziła Olga Semeniuk. 

Jarosław Gowin odchodzi z rządu. Jego zastępcy zostają

Część współpracowników Jarosława Gowina wciąż jest w rządzie. We wtorek Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że Andrzej Gut-Mostowy oraz Grzegorz Piechowiak - obaj związani wcześniej z Porozumieniem - zostaną w resorcie, mimo iż ministrowie podali się do dymisji w geście solidarności z Jarosławem Gowinem.

Tego samego dnia szef rządu powołał Olgę Semeniuk na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Premier Mateusz Morawiecki i Andrzej Gut-Mostowy Andrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak zostaną w MRiT

Więcej o: