Poseł Marek Suski nie zna ceny masła. "Na produktach w sklepie nie ma cen, a jedynie paski"

Poseł PiS Marek Suski został zapytany na antenie Radia ZET, ile kosztuje masło. - Na produktach w sklepie nie ma cen, a jedynie "paski - odrzekł Suski, nie podawszy wcześniej odpowiedzi na pytanie.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu premier Mateusz Morawiecki został zapytany o cenę chleba. Zamiast prostej odpowiedzi, przez 1,5 minuty kluczył, by ostatecznie nie powiedzieć, ile trzeba zapłacić za pieczywo. Podobne pytanie dostał poseł PiS, Marek Suski. 

Zobacz wideo Prąd coraz droższy. "Ceny niektórych produktów mogą wzrosnąć nawet o 20%"

Marek Suski nie znał ceny masła

Suski był gościem Radia ZET. Jeden ze słuchaczy zadał mu pytanie, o cenę masła. Poseł jej nie podał, ale też nie kluczył jak Morawiecki

Jak chodzę do sklepów, to mam listę od żony i robię zakupy zbiorczo. Nie oglądam cen, bo są paski na wyrobach, nie ma cen. Nie zwracam uwagi. Nigdy nie poszedłem do sklepu i nie kupowałem samego masła

- odpowiedział Suski. 

Mówiąc o paskach, Suski miał na myśli kody kreskowe. Prowadząca program zwróciła mu uwagę, że ceny są przecież jawne i można je sprawdzić na półkach. 

W komentarzach na Twitterze Suskiego bronił dziennikarz "Przeglądu", Piotr Wołosik.

Szczerze mówić też nie mam pojęcia, ile kosztuje kostka masła, a nie czuję się oderwany od rzeczywistości

- napisał Wołosik, którego wpis polubiło od wczoraj 13 osób. 

Ile kosztuje masło?

Za kostkę masła extra 200 g według koszyka cenowego dlahandlu.pl, średnio trzeba zapłacić 4,49 zł. Cena maksymalna to 5,99 zł, a cena minimalna wynosi 3,49 zł. W 2009 roku (takimi danymi dysponuje dlahandlu.pl) średnia cena wynosiła 2,80 zł. Do 2016 r. koszty niespecjalnie rosły i oscylowały w granicach 3-4 zł. Później ceny wystrzeliły, a w 2018 roku analitycy nie wykluczali, że kostka będzie kosztować nawet 10 zł. Cena masła od tego czasu ani razu nie spadła poniżej 4 zł. 

Więcej o: