Lockdown. Hotelarze pełni obaw. Apelują do rządu o "ciągłość i przewidywalność" działań jesienią i zimą

Ponad 100 hotelarzy po raz kolejny złożyło podpisy pod apelem do rządu w sprawie utrzymania ciągłości i przewidywalności prowadzenia działalności hotelarskiej w okresie jesienno-zimowym. Pismo ma trafić do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Hotelarze składali podpisy pod apelem 8 września podczas VI Forum Hotelarzy IGHP (Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego). Dodatkowo podpisy można było składać również online do 20 września. 

Zobacz wideo Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Decydować będzie poziom wyszczepienia

Hotelarze po raz kolejny apelują do ministra Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego 

Lockdown związany z pandemią koronawirusa spowodował duże straty w branży turystycznej. Teraz hotelarze ponownie obawiają się o swoje przedsiębiorstwa, w związku z tym złożyli podpisy pod apelem do rządu ws. ciągłości i przewidywalności prowadzenia działalności jesienią i zimą. Oczekują, że rząd pozwoli im na przyjmowanie w hotelach przynajmniej osób zaszczepionych. Dodatkowo hotelarze proszą o rozmowę ze środowiskiem hotelarskim oraz stworzenie ram prawnych pozwalających na bezpieczną obsługę pozostałych gości.

Hotelarze: Deklarujemy bezpieczną obsługę w obiektach hotelowych także gości niezaszczepionych

"W imieniu firm zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz sygnatariuszy reprezentujących podmioty działające i współpracujące z polskim rynkiem hotelarskim, mając na uwadze pojawiające się coraz częściej informacje o możliwych ograniczeniach w związku z wirusem SARS-CoV-2, pragniemy raz jeszcze zaapelować o ciągłość i przewidywalność prowadzenia naszych działalności w okresie jesienno-zimowym" - czytamy w stanowisku hotelarzy. "Mamy świadomość, że w najbliższych miesiącach sytuacja epidemiczna może ulec pogorszeniu i że w związku z tym rząd musi brać pod uwagę różne scenariusze. Zakładamy jednak, że - zgodnie z deklaracjami publicznymi poczynionymi przez Ministra A. Niedzielskiego w dniu 2 września 2021 roku oraz podążając kierunkiem obranym przez zdecydowaną większość krajów Unii Europejskiej - nie będzie ograniczeń dla osób zaszczepionych. Apelujemy zatem o potwierdzenie ram prawnych, w jakich w tym kontekście działać będą hotele" - napisano w dokumencie. 

"Równocześnie deklarujemy bezpieczną obsługę w obiektach hotelowych także gości niezaszczepionych oraz zobowiązujemy się do podejmowania działań na rzecz popularyzacji szczepień przeciwko SARS-CoV-2 wśród pracowników hoteli" - zapewnili hotelarze. 

Więcej o: