Niemcy. Elon Musk zaprasza na imprezę w fabryce Tesli. Goście będą mogli przejechać się Teslą Model Y

9 października w nowej fabryce Tesli w Gruenheide pod Berlinem odbędzie się impreza organizowana przez Elona Muska. Wydarzenie będzie dostępne również dla Polaków. Na gości czekają różne atrakcje, w tym możliwość przejechania się Teslą Model Y.
Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk

W należącej do Tesli gigafabryce samochodów elektrycznych odbędzie się impreza dla gości z Niemiec i wielu innych krajów Europy. Goście będą mogli m.in. zwiedzić "najbardziej zaawansowaną fabrykę pojazdów elektrycznych na świecie" i przejechać się Teslą Model Y. Catering zapewnią tzw. food trucki. Osoby przyjeżdżające na stację Fangschleuse w Gruenheide będą miały zapewniony transport busem.

Parapetówka w gigafabryce Tesli pod Berlinem

Impreza ma odbyć się 9 października i będzie trwała w godz. od 10:00 do 19:00. Osoby w wieku powyżej 16 lat mogą przyjechać bez rodziców. Warunkiem wstępu jest zaszczepienie się przeciw COVID-19, przejście przez chorobę lub posiadanie negatywnego testu na koronawirusa. Przed wejściem należy okazać certyfikat.

Osoby zainteresowane wydarzeniem w niemieckiej gigafabryce Tesli muszą się zarejestrować. Formularz znajduje się na stronie internetowej giga-fest.com. Na imprezę można przyjechać nie tylko z Niemiec, ale też z innych krajów europejskich, w tym również z Polski. Jednak zapisać się można tylko do 30 września 2021 r. Ponadto Tesla informuje, że rejestracja nie zagwarantuje możliwości uczestnictwa w tej imprezie.

Miliard euro na gigafabrykę Tesli od niemieckiego rządu

Fabryka w Gruenheide pod Berlinem zajmie się produkcją akumulatorów dla samochodów elektrycznych. Obok niej powstaje również gigafabryka aut elektrycznych. Jest to pierwszy taki obiekt Tesli w Europie.

Jak informował dziennik "Der Tagesspiegel", Tesla może liczyć na ponad miliard euro publicznego wsparcia na swoją nową gigafabrykę. Według gazety, planowana nowa inwestycja Tesli ma być znacznie większa, niż dotąd sądzono i stworzyć dodatkowe 2 tysiące miejsc pracy. Sam producent nie ujawnił na razie wartości tej inwestycji, ale według niemieckiego ministerstwa gospodarki ma ona opiewać na "około 5 miliardów euro" - pisze "Der Tagesspiegel".

Więcej o: