Google otwiera nowe biuro w Warszawie. Największe tego typu w Europie. "Chmura buduje gospodarkę"

Google otwiera w Warszawie siedzibę Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud. Nowe biuro powstaje w wieżowcu The Warsaw Hub i zajmie aż 14 pięter. Będzie to największe centrum rozwoju technologii chmury w Europie.

Szefostwo Google Polska poinformowało na poniedziałkowej konferencji prasowej o kolejnej inwestycji w Polsce. Firma otwiera w Warszawie Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud, które skupia najlepszych ekspertów od rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google.

  • Zobacz, jak wygląda nowe biuro Google w Warszawie. Kliknij "Otwórz galerię" pod zdjęciem głównym

Warszawa. To tam powstanie największe centrum rozwoju technologii chmury w Europie

- Nasze biuro inżynieryjne bardzo się rozwija - w ciągu ostatnich trzech lat potroiła się liczba zatrudnionych w nim inżynierek i inżynierów. Połowa z nich to osoby, które przyjechały do pracy z zagranicy - powiedziała Magdalena Kotlarczyk, szefowa Google Polska. Dodała, że widać wielką potrzebę rozwoju kompetencji chmury obliczeniowej w Polsce. - Jest to ważne, bo chmura obliczeniowa buduje gospodarkę - podkreśliła.

Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud zajmie aż 14 pięter w warszawskim wieżowcu The Warsaw Hub - zauważa "Rzeczpospolita". Będzie to największe centrum rozwoju technologii chmury w Europie.

15 lat temu Google otworzyło pierwsze biuro w Polsce

Google otworzyło swoje pierwsze biuro w Polsce w 2006 roku. Obecnie zatrudnia ponad 900 osób w Warszawie i Wrocławiu. Od 2015 roku na warszawskiej Pradze funkcjonuje również Campus Google for Startups, a w kwietniu tego roku firma uruchomiła region Google Cloud - lokalny ośrodek przetwarzania danych - pierwszą tego typu infrastrukturę globalnego dostawcy usług chmury publicznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Podwyżki stóp będą jak zimny prysznic na ceny mieszkań? Czekamy na wasze pytania do eksperta. Wracamy z kolejnym odcinkiem programu Q&A. Wy, nasi czytelnicy, zdecydowaliście, że jego tematem będzie rynek nieruchomości. Czekamy na wasze pytania, przysyłajcie je do nas na adres news_gazetapl@agora.pl, a zadamy je ekspertowi w najbliższy czwartek.

Zobacz wideo Biznes walczy ze zmianami klimatu? Chusteczki bez plastiku. "Naszą odpowiedzialnością jest edukowanie"
Więcej o: